S O P H I E --B. --H A W K I N S

SOPHIE B. HAWKINS URODZIŁA PO 50-CE

1.07.2015

Sophie B. Hawkins to amerykańska piosenkarka nominowana niegdyś do nagrody Grammy. Zadebiutowała w 1992 roku płytą „Tongues and tails”. Pochodzą z niej takie hity jak „Damn I wish I was your lover” (6 miejsce na Bollboard hot100), „California Here I come” oraz cover Boba Geldofa „I want you”. Drugi album „Whaler” wydała w 1994 roku i powtórzył on sukces pierwszego. Piosenki „Right besides you” i „As I lay me down” stały się hitami w USA i Europie.

Przy trzecim albumie „Trimble” piosenkarka pokłóciła się w wytwórnią płytową Columbia Records o banjo w promującej płytę piosence – „Lose your way”. Wytwórnia naciskała by instrument zastąpić gitarą elektryczną i nadać utworowi bardziej rockowe brzmienie. Ostatecznie Sophie odeszła spod skrzydeł Colombia i wydała album własnym sumptem. Od tego czasu tworzy płyty samodzielnie („Wilderness”; 2004, „The Crossing”; 2012).

18.XI.2008 roku Sophie urodziła syna Dashiella Gastona Hawkinsa. 7.VII.2015 roku, w wieku 50 lat powiła drugie dziecko, dziewczynkę Esther Ballantine Hawkins. Przed zajściem w ciążę, będąc u ginekologa ten przypomniał jej że jest już stara. –„W tym rzecz” odpowiedziała Sophie i dodała, że skoro syn ma starą matkę to czas by dodać mu do rodziny kogoś młodego, kto będzie z nim do końca życia.

W wieku 31 lat zdecydowała się zamrozić swoje embriony. Okazało się, że wciąż były one w doskonałym stanie i piosenkarka mogła je wykorzystać. W ten sposób dobiła do klubu matek po 50-ce.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie