K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

NOWY TANI PRZEWOŹNIK LOTNICZY MIESZA W ROZKŁADACH

21.X.2016

Od 1.XII do Kostaryki wkracza nowy przewoźnik w ramach tanich linii lotniczych – Wingo. Będzie oferował loty w tę i z powrotem z San Jose do Panamy i Gwatemali. Koszt połączenia do stolic wymienionych krajów wyniesie około 150$ (wliczony podatek). Z Panamy będzie można kontynuować loty do Kolumbii, Ekwadoru, Dominikany i na Kuby. Linie Wingo należą do holdingu Copa który zrzesza również Copa Airlines. Jeśli zaś pasażer będzie chciał przejść przez odprawę bez kolejki, samemu wybrać sobie miejsce i będzie mieć więcej niż bagaż podręczny opłaty wzrosną do 214$. Te same loty liniami Copa wyniosłyby 432$, a kolumbijską Aviancą 158$. Przy czym obie wersje z lądowaniem na Międzynarodowym Lotnisku Tocumen (PTY) - 30 minut samochodem od stolicy.

Na stronie Wingo.com rozpoczęła się przedsprzedaż biletów. W przypadku Panamy loty będą się odbywać z lotniska Juana Santamarii w San Jose (SJO) do Panama Pacifico (BLB) (wcześniejsze lotnisko bazy lotniczej Howard). Wyloty odbywać się będą w niedziele, środy, czwartki, piątki i soboty. Trasy obsługiwać będą 4 Boeingi 737-700 mogące przewieźć na pokładzie 142 osoby.

Na trasie do Gwatemali natomiast będzie zaznaczała się konkurencja między liniami lotniczymi Air Costa Rica, Avianca, Copa, Veca Airlines i Aeromexico.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie