K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

KOSTARYKA ZAMIERZA ZWABIĆ TURYSTÓW Z EUROPY

1.XI.2016

Podług danych Kostarykańskiego Ministerstwa Turystyki (ICT), przeciętny turysta z Europy spędza w Kostaryce 17 nocy, podczas gdy dane ogólne dla wszystkich turystów wynoszą 13. Wydaje on średnio 1.660 $ (ogólne turyści - 1.351 $). W latach 2010-2015 na skutek zwiększonej promocji Kostaryki w Europie oraz uzyskaniu bezpośrednich połączeń ze stolicami tego kontynentu, wizyty turystów z tego regionu zwiększyły się o 41,7%.

W 2015 roku do Kostaryki przybyło 2,6 mln turystów, z czego Europejczycy stanowili 14% (393.115 osób). Ostatnio bezpośrednie loty do Kostaryki zainaugurowała Air France. Tym samym linia dołączyła pod tym względem do British Airways, Iberii, Edelweissa, Thomsona i Condora). Kostaryka ma obecnie bezpośrednie loty do europejskich miast takich jak: Frankfurt, Mediolan, Londyn, Paryż, Zurych i Madryd.

Podług przedstawicieli ministerstwa turyści z Europy przylatują do kraju w innych miesiącach niż Kanadyjczycy i Amerykanie (ci ostatni głównie w styczniu, lutym i marcu). Władze zamierzają dostosować rękawy oraz zwiększyć liczbę bramek na lotnisku Juana Santamarii. Obecnie największymi samolotami jakie lądują w Kostaryce to mogące pomieścić do 396 osób Boeingi 777-300.