K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

TANIE LINIE LOTNICZE MIESZAJĄ W POŁĄCZNIACH

6.I.2017

Ekspansja tanich linii lotniczych powoduje nowy porządek w regionalnych połączeniach lotniczych. Od miesięcy obserwuje się wręcz agresywne promocje tanich lotów na skalę jakiej wcześniej nie znano. Loty do środkowoamerykańskich destynacji wynoszą poniżej 100$. Podług Kostarykańskiego Instytutu Turystyki (ICT) w spisie tanich linii figurują: Spirit, JetBlue, WestJet, Southwest, Interjet, Volaris, Veca Airlines i Wingo.

Przykładowo Volaris oferuje kursy z lotniska Juana Santamarii (SJO) do stolicy Gwatemali (GUA) za 68,42$. Wingo ma w ofercie bilety do stolicy Panamy (BLB) za jedyne 56,34 $, a Veca do Salwadoru (SAL) za 105,68$. W odpowiedzi przewoźnikowi giganci tacy jak Avianca i Copa tną ceny. Avianca za bilet w obie strony do Gwatemali ustaliła cenę 117$, a do Panamy (PTY) - 143,80$.

Copa Airlines oferuje loty w jedną stronę z San Jose (SJO) do stolicy Gwatemali (GUA) za 81,45$, a do Panamy (PTY) – 93,70S. Jeszcze kilka miesięcy temu te kierunki opiwały na kwotę 250 $ (w jedną stronę).