K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

PLANY POSZERZANIA SZOSY 27

20.I.2017

Planowane jest poszerzenie Szosy 27. Docelowo ma być 6 pasm ruchu ze stołecznej dzielnicy La Sabana do Ciudad Colon oraz 4 pasy do Caldery. Trasa ta ma nasycenie w 70% dlatego dąży się do poszerzenia jej między stolicą, a wspomnianym portem. Obecnie o każdej porze dnia robią się tam korki. Szosa ta zazwyczaj pokonywana jest w 55 minut, czasami jednak zajmuje to i półtorej godziny. Obecne natężenie ruchu na niej jest dwukrotnie większe niż początkowo podczas oddawania jej do ruchu.

Do jej poszerzenia zobowiązany jest koncesjonariusz Globalvia (Autopistas del Sol). Prace miałyby być prowadzone w latach 2019-2021.

Szosa 27 oddana została do użytku w 2010 roku. Budowana była przez 30 lat z przerwami. Zanim podczas rządów Oscara Ariasa Sancheza (2006-2010) nie zdecydowano się na model koncesyjny, wielokrotnie wprowadzane były zmiany. W końcu podpisano umowę z Globalvia na 25 lat użytkowania trasy (La Sabana – Caldera). Szosa stała się płatną autostradą z głównymi bramkami w Escazu, La Guacima, Grecia i Pozon (Orotina).