K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

NIE MA PLAŻY NIEPENETROWANEJ PRZEZ KARTELE17.II.2017

Minister Bezpieczeństwa Publicznego Gustavo Mata ponownie uwypukla wzrost przestępczości związanej z kartelami narkotykowymi i nawołuje parlament do jak najszybszego zatwierdzenia nowej ustawy antynarkotykowej. W jej myśl będzie można m.in. przejmować aktywa od tych, którzy nie mogą wykazać zasadności ich nabycia.

Mata zaznaczył, że nie ma w kraju plaży na której nie dochodziło do przerzutów narkotyków z łodzi. Zdaniem ministra w 2017 roku Kolumbia wyprodukuje 2.000 ton kokainy, która przetoczy się przez Kostarykę i dalej poprzez inne kraje Ameryki Środkowej dotrze na rynki Stanów Zjednoczonych. Prócz tego Kostaryka ma być miejscem przerzutów marihuany z Jamajki. Gangi jamajskie współpracują z lokalnymi kryminalistami z prowincji Limon.

Do walki z przemysłem narkotykowym zakupiono nowe radary przybrzeżne oraz otrzymano darowiznę od Stanów Zjednoczonych w postaci dwóch łodzi patrolowych. Na każdy ze statków może być zaokrętowanych 25 osób obsługi, a jednostki będą mogły przebywać na otwartym morzu do miesiąca czasu. Zatrudnionych zostało 1.500 policjantów z czego 1.000 po przeszkoleniu ma patrolować ulice już pod koniec roku.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

1