K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

DOTYKANIE KOBIETY BEZ JEJ ZGODY JEST PRZESTĘPSTWEM24.II.2017

W Kostaryce dotykanie kobiety bez jej zgody jest przestępstwem. Chodzi o talię, pośladki i inne części ciała których dotyk może zaspokajać żądze i oznaczać wykorzystanie seksualne. W X.2016 roku sąd najwyższy podtrzymał wyrok na menadżera restauracji który oskarżony został o molestowanie swojej pracownicy (kasjerki). W interpretacji wyroku sąd wyjaśnił, że dotykanie nie dotyczy tylko sfer erogennych ale może odnosić się też do nóg, ramion, brzucha, talii, pośladków i szyi. Osoby dopuszczające się molestowania mogą być zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 4 lat.

Wspomniany 65-letni menadżer restauracji miał dopuścić się przynajmniej trzech molestowań seksualnych na kasjerce w okresie od IX.2010 do I.2011. W trzech opisywanych przypadkach kobieta doznała molestowania poprzez podchodzenie mężczyzny blisko od tyłu, dotykanie przez niego jej pośladków, całowanie jej karku i wąchanie włosów oraz obłapywanie talii.

W pierwszym procesie z 9.X.2015 roku sąd w Goicoechea skazał José Antonio Roblesa Mora na 6 lat więzienia. Jednak apelacja z 18.III.2016 roku skróciła mu wyrok do 4 lat.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

1