K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

BUNT W WIĘZIENIU. 3 POPARZONYCH, 127 EWAKUOWANYCH.29.III.2017

6 osób w tym 2 strażników zostało rannych po buncie w więzieniu San Sebastian w południowym San Jose. Poszkodowani odwiezieni zostali do szpitala San Juan de Dios. Ewakuowanych zostało 150 osób. 3 z więźniów ma poparzenia różnego stopnia. Pozostali doznali problemów z układem oddechowym.

Pożar wybuchł o godzinie 14 po tym jak strażnicy poinformowali źle zachowującego się więźnia że będzie przeniesiony do większego obiektu La Reforma w prowincji Alajuela. W proteście osadzeni zaczęli palić swoje materace, a ogień szybko rozprzestrzenił się po celi. Na miejsce zdarzenia przyjechała po kilku godzinach minister sprawiedliwości Cecilia Sánchez, która rozmawiała z więźniami o przyczynach buntu.

Zakład karny w San Sebastian znany jest z przeludnienia i złej infrastruktury. W 2016 roku przebywało w nim 1.260 osadzonych podczas gdy budowany był dla maksymalnie 664. W VI.2016 roku sąd wydał nakaz zamknięcia placówki. W odpowiedzi na to minister sprawiedliwości rozpoczął procedurę przedterminowego wypuszczania na wolność osadzonych z najkrótszymi wyrokami. Pozwoliło to zredukować liczbę więźniów do 713.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

1