K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

ARESZTOWANO BYŁEGO KOMENDANTA POLICJI21.VI.2017

Jose Fabio Pizarro, były komendant kostarykańskiej policji został aresztowany za szmuglowanie narkotyków. Wraz z nim do celi trafiły trzy przebywające z nim osoby. Do zatrzymania doszło w pobliżu Orotiny (prowincja Alajuela) na Autostradzie 27. Podróżował on furgonetką w której podwoziu ukryte były narkotyki (237 kg kokainy).

Pizarro mianowany został komendantem w 2007 roku. Pracował na tym stanowisku do czasu objęcia funkcji komendanta straży granicznej. Ta praca dała mu możliwość zaznajomienia się ze szlakami przerzutowymi narkotyków przy północnej granicy. Panuje przekonanie że to ułatwiło mu współpracę z meksykańskimi kartelami.

Pierwszym jego powiązaniem z nielegalnym handlem narkotykami była sytuacja gdy w 2009 roku przy szczycie Cerro Muerte rozbił się helikopter, a Pizarro dziwnym trafem był pierwszym na miejscu zdarzenia. Krążyła plotka, że helikopter przewoził 380 kg kokainy, jednak władze nie znalazły ani grama. Z maszyny zaś zanim przybyła policja ktoś wymontował GPS.

O Pizarro było też głośno w 2010 roku kiedy prasa donosiła o śmierci multimilionera Johna Felixa Bendera, który zastrzelony został w tył głowy w swojej sypialni. O morderstwo oskarżono jego żonę Ann Patton Bender. Pizarro był w tamtym czasie szefem ochrony w jego posiadłości Florida de Baru (Prowincja Puntarenas).
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

kokaina

komendant

Rafał Cezary Piechociński