K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

KATASTROFA AWIONETKI TUŻ PO STARCIE Z LOTNISKA PAVAS4.IX.2017


W rzece Rio Torres (dystrykt Pavas, prowincja San Jose) doszło do katastrofy małego samolotu Cessna linii lotniczych Nature Air. W jej wyniku zginęły 2 osoby: Kostarykanka María Elena Umana (na skutek ataku serca) oraz Amerykanin Randall Lindner. Ten drugi odszedł w wyniku odniesionych obrażeń w stołecznym szpitalu Rafaela Calderona Guardii. Wciąż trwa walka o życie pilota Cristiana Méndeza.

Samolotem prócz pilota podróżowało 5 pasażerów. Maszyna wystartowała z lotniska w Pavas i miała dolecieć (z międzylądowaniem w Liberii) do plaży Tambor. Po niespełna minucie od oderwania się od płyty Cessna spadła na ziemię. W akcji ratowniczej brało udział przeszło 60 wykwalifikowanych osób.

Zdaniem analityków na uznanie zasługuje wyczyn pilota który w ostatniej chwili skierował maszynę w koryto rzeki i uniknął zderzenia z domami w gęsto zaludnionym terenie. Lotnisko Pavas jest bardzo trudne do nawigacji i piloci po starcie muszą mieć przygotowany scenariusz ewentualnego awaryjnego lądowania tak by nie spowodować większego zagrożenia.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

akcja ratownicza

katastrofa

Rafał Cezary Piechociński