K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

KOSTARYKA W HOLLYWOODZKICH FILMACH16.VII.2017

W Kostaryce kręconych było wiele scen do hollywoodzkich filmów. Oto kilka z nich:

Mali agenci 2 (Wyspa marzeń), [Spy Kids 2], (2002) - część scen do filmu powstało w Parkach Narodowych Manuel Antonio i Wulkanu Arenal.

1000 lat po Ziemi, [After Earth], (2013) – skrytykowany przez recenzentów film z gatunku science-fiction, gdzie grał Will Smith. Część scen filmowano w pobliżu wulkanu Arenal i miejscowości La Fortuna de San Carlos.

After Words, (2015) - film traktuje o bibliotekarce która przeżywając kryzys wieku średniego decyduje się na wyjazd do Kostaryki. W rolach głównych Marcia Gay Harden.

Legion samobójców, [Suicide Squad], (2016) - film akcji o powołanej przez rząd specjalnej jednostki złożonej z kryminalistów. W rolach głównych Will Smith, Jared Leto i Margot Robbie. Kilka scen kręcono w Hacienda Sueno Azul (kanton Sarapiqui) i Pococi. Umieszczono je we wstępie do filmu, w scenie z archeolog June Moone (granej przez Carę Delevingne).

Paddington, (2014) –animowany film o niedźwiadku. Pierwsze sceny z lasem deszczowym kręcone były w Kostaryce

Kongo [Congo], (1995) - akcja toczy się w 8 miejscach. Część scen kręcona była w kantonie San Carlos w Kostaryce.

The Blue Batterfly, (2004) – film oparty na faktach. Jedną z głównych ról gra William Hurt. Częściowo sceny do niego nagrywane były w Purto Viejo w prowincji Limon.

1492. Wyprawa do raju. [1492], (1992) – film o odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. W rolach głównych Gerard Depardieu. Wiele ujęć kręcono w prowincji Puntarenas.

The Last Full Measure, (2009) – film oparty na faktach autentycznych, traktujący o historii lekarza Williama Pitsenbargera, który uratował wiele istnień żołnierzy podczas wojny wietnamskiej. Część scen z aktorami Johnem Savage i Sebastianem Stanem kręconych było w Kostaryce.

Park Jurajski, [Jurrasic Park], (1993) - mimo, że akcja filmu toczy się w Kostaryce, to jedynie pierwsze początkowe sceny przedstawiały ten kraj (ujęcia na wyspę Kokosową) .
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

film

aktorzy

Rafał Cezary Piechociński