K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

HURAGAN NATE, POWODZIE, OSUWISKA I KROKODYLE NA ULICACH4.X.2017

Huragan Nate swoim zasięgiem objął cały kraj. Jedne regiony ucierpiały mniej, inne bardziej. W wyniku jego działania zginęło 8 osób, ponad 7.000 zostało ewakuowanych, a pół miliona zostało bez wody pitnej. Z brzegów wystąpiło wiele rzek, zniszczone są domy, drogi i mosty. Zamknięto szkoły. W wyniku osuwisk błotnych zamkniętych jest 24 głównych szos kraju. Wyjątkiem jest szosa łącząca San Jose z Limon. Podczas deszczy ulice stawały się rwącymi rzekami.

Z zalanych domów mieszkańcy po kolana w wodzie próbowali ratować co tylko się da. Narodowa Komisja Bezpieczeństwa (CNE) organizuje pola namiotowe i schroniska dla poszkodowanych. W rejonie Parrita i Qupos obawiano się, że krokodyle z pobliskich wylanych rzek przenikną na ulice w poszukiwaniu wszystkiego co tylko utknęło w wodzie.

Jedne z największych zniszczeń żywioł poczynił w Filadelfii (prowincja Guanacaste, kanton Carrillo). Miasto praktycznie zamieniło się w jezioro. Niektóre domy zalane zostały pod sam sufit.

Zamknięta jest część Autostrady Panamerykańskiej na odcinku od kantonu Perez Zeledon do przejścia granicznego Paso Canoas.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

Autostrada Panamerykańska

powodzie

Rafał Cezary Piechociński