K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

KOLIZJA KOLEJKI W SAN JOSE. 20 RANNYCH.1.X.2017

Dla niektórych podróżowanie autobusem w Kostaryce jest wyczynem ekstremalnym. Na 168 zbadanych przypadków (I.2015-VIII.2017), 8 na 10 napadów w autobusach zdarza się nocą. Większość ma miejsce między godziną 18, a północą, w soboty, niedziele i poniedziałki.

Często dochodzi do sytuacji, że kierowca autobusu pada ofiarą napaści której głównym celem jest kasetka z pieniędzmi pozyskanymi za przejazd. Wieczorami wielu z nich chowa utarg do kieszeni. Większość pojazdów wyposażona jest w wewnętrzne kamerki mające dodać poczucia bezpieczeństwa. Ryzykiem jest posiadanie na niektórych wieczornych trasach drogiego telefonu komórkowego i posługiwanie się nim na widoku. Sprawcy często działają w parach zastraszając pasażerów i kierowcę. Najczęściej tego rodzaju przestępstwa mają miejsce w prowincji San Jose, następnie Heredia, Puntarenas i Limon.

Policja zaleca by w razie rabunku mieć system dwukieszeniowy. W portfelu posiadać małą ilość gotówki oraz przeterminowane karty. Upomina też by unikać eksponowania komórek i tabletów podczas wieczornej jazdy autobusem.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

autobusy

kamerki

Rafał Cezary Piechociński