K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

PRZYWOŻENIE ZWIERZĄT DOMOWYCH DO KOSTARYKI17.X.2017

Przed przylotem do Kostaryki zwierzęta muszą być wolne od wszelakich symptomów chorób zakaźnych zagrażających człowiekowi. Kostaryka nie publikuje list zakazanych ras. Psiaki i kociaki poniżej 3 miesiąca życia mogą wjechać do Kostaryki na podstawie certyfikatu zdrowia zatwierdzonego przez organ rządowy odpowiedzialny za import i eksport zwierząt.

Przybywające do Kostaryki zwierzęta inne niż domowe będą musiały mieć tzw. pozwolenia importowe. Obowiązuje zakaz eksportu ptaków, natomiast ich import zawiera kwarantannę w wybranych placówkach gdzie przechodzić mają testy na wykluczenie m.in. ptasiej grypy.

Zwierzak musi być szczepiony na wściekliznę na 30 dni przed wjazdem do kraju. Kostaryka honoruje podawane na 3 lata szczepionki przeciw wściekliźnie. Warunkiem jest też by szczepienia te miały koniec ważności określony na 30 dni przed przylotem. Dodatkowo psy muszą być szczepione przeciwko zapaleniu wątroby, leptospirozie i parwowirusowi. Na 15 dni przed wjazdem pupil musi być odrobaczony. W Kostaryce nie jest wymagane by przywożone zwierzęta miały mikroczipy.

Jeśli nie jest to zwierzę domowe, a np. żółw czy papuga należy sprawdzić czy nie figuruje na liście Konwencji o Międzynarodowym Handlu Zagrożonymi Gatunkami Dzikiej Fauny i Flory (CITES). Jeśli tak, należy wystąpić o dodatkowe pozwolenia.

By wywieźć pupila z kraju niezbędny jest certyfikat zdrowotny od weterynarza. Warunkiem jest też uzyskanie tzw. zezwolenia na wywóz (płatnego) zatwierdzonego w Kostarykańskim Ministerstwie Rolnictwa. Jego ważność upływa po 30 dniach.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

wścieklizna

weterynarz

Rafał Cezary Piechociński