K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

ARESZTOWANO 7 OSÓB W AFERZE CEMENTOWEJ2.XI.2017

Władze Kostaryki aresztowały biznesmena i 6 dyrektorów wyższego szczebla (w tym Mario Barrenechea) państwowego Banku Costa Rica w związku z ich związkami z aferą dotyczącą importu cementu z Chin. Zatrzymanym biznesmenem jest Juan Carlos Bolanos, kluczowa figura ujawnionego skandalu. Podług śledczych aresztowani wywierali naciski na urzędników władzy wykonawczej, sądowniczej i ustawodawczej, aby uzyskać 30 mln $ kredytu na sprowadzanie z Chin cementu.

Policja sprawdza się czy wystąpiły nieprawidłowości w udzieleniu przez urzędników Banku Costa Rica niezabezpieczonych pożyczek na rzecz Bolanosa. W aferę wplątany jest też minister gospodarki, który miał zmodyfikować zasady dotyczące importu cementu po siedmiu spotkaniach z Bolanosem.

Prawnik biznesmena nazwał aresztowanie jego klienta spektaklem medialnym podkreślając, że Bolanos od początku gotowy był na pełną współpracę z organami ścigania.

Wcześniej prezydent Luis Guillermo Solis odwołał zarząd Banku Costa Rica, a władze zawiesiły sędziego Celso Gamboa, aby zbadać ich rzekomą rolę w kontaktach z Bolanosem.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

cement

spektakl medialny

Rafał Cezary Piechociński