K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

PIERWSZY KIEROWCA UBERA UKARANY MANDATEM3.XI.2017

Pierwszy raz w historii ukarano kierowcę Ubera za prowadzenie nielegalnej działalności transportowej. Grzywna wyniosła 3.500 $ (2 mln colonów). Stało się to po tym jak Urząd Regulacji Usług Publicznych (Aresep) zawyrokował, że aplikacja UBERa jest czymś więcej niż platformą technologiczną, ponieważ tworzy ofertę płatnej usługi transportowej.

W oświadczeniu menedżer Ubera na Amerykę Łacińską stwierdził, że jego firma szanuje opinie innych sektorów, ale uważa, że ważne jest osiągnięcie konsensusu w celu zdefiniowania innowacyjnych i odpowiednich przepisów, które pozwolą na swobodne współistnienie wszystkich form transportowych w kraju.

Aresep ustanowił widełki mandatowe na od 5 do 20 wynagrodzeń zasadniczych (2-8 mln colonów) dla kierowców nieposiadających pozwolenia i koncesji wydanej przez Państwową Izbę Transportową (CTP). Gdy osoba świadcząca nielegalną usługę zostaje zatrzymana przez funkcjonariusza drogówki, jej pojazd jest konfiskowany na okres 1 miesiąca. Po tym terminie jest automatycznie udostępniany właścicielowi z upoważnienia Aresepu.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

Uber

mandat

Rafał Cezary Piechociński