K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

DRONY POMAGAJĄ W BADANIU ŻÓŁWI MORSKICH15.I.2018

Z danych uzyskanych dzięki dronom wynika, że większa niż przewidywano (1.299) liczba żółwi gromadzi się w wodach przybrzeżnych Rezerwatu Narodowego Ostional w Kostaryce. Naukowcy z Karoliny Północnej szacują, że na kilometr kwadratowy przypada 2.086 żółwi. Plaże rezerwatu są jednym z głównych miejsc lęgowych żółwi na świecie. W okresie lęgowym ściągają na nie setki tysięcy tych gadów.

Drony wyposażone w aparat cyfrowy o wysokiej rozdzielczości z możliwością widzenia w podczerwieni przelatywały nad oceanem na wysokości 90 metrów. Dzięki temu poszerzono pole widzenia i znacznie zwiększono klarowność obrazu, co umożliwiło naukowcom wykrycie wielu żółwi pływających tuż pod powierzchnią wody. Tradycyjne metody badań gdzie naukowcy naocznie wypatrywali i liczyli gady z plaży lub łódek wiązały się z ryzykiem że żółwie mogą zostać pominięte lub podwójnie policzone.

Żółwie oliwkowe są na liście gatunków zagrożonych wyginięciem. Jednym z głównych zagrożeń, przed którymi stoją, jest przypadkowe zabicie hakami oraz innymi narzędziami połowowymi wykorzystywanymi na kutrach.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

Ostional

aparat cyfrowy

Rafał Cezary Piechociński