K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

ZWOLNIENIA PODATKOWE, A SAMOCHODY ELEKTRYCZNE24.I.2018

Co najmniej czterech nowych dealerów samochodowych jest gotowych do wprowadzenia w Kostaryce większej liczby samochodów elektrycznych. Mają to uczynić poprzez wykorzystanie możliwości zwolnienia podatkowego, w związku z mającą wejść w życie ustawą o promocji transportu elektrycznego.

W Kostaryce od 2016 roku na drogach jeżdżą już BMW i3, a testy wciąż przechodzą Hyundaie Ioniq. Prezydent Luis Guillermo Solis podpisał ustawę dającą ulgi podatkowe przy zakupie tzw. "ekologicznych pojazdów". Aby prawo mogło wejść w życie, musi zostać jeszcze opublikowane w oficjalnym dzienniku rządowym La Gaceta (zazwyczaj w ciągu pięciu dni roboczych).

Ustawa upoważnia również instytucje publiczne i gminy do promowania zakupu i użytkowania pojazdów elektrycznych. Kostarykański Instytut Elektryczności (ICE) w XI.2017 roku ogłosił przetarg publiczny na zakup 100 pojazdów elektrycznych, który zastąpią jego flotę aut o napędzie konwencjonalnym.

Właściciele samochodów elektrycznych będą zwolnieni z opłat drogowych oraz będą mieli przywilej bezpłatnego korzystania z miejskich parkingów.
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

samochody elektryczne

flota

Rafał Cezary Piechociński