K O S T A R Y K A

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

CENTRUM OCHRONY TUKANÓW SZUKA WOLONTARIUSZY25.I.2018

Centrum Ochrony Tukanów znajduje się w San Isidro de Heredia. Spełnia rolę sanktuarium w którym ratuje się i pielęgnuje ranne tukany.

Założone w 2004 roku przez Leslie Howle i Jorge Murillo Centrum początkowo służyło chorym tukanom i innym ptakom, ale wkrótce jego opieka przeszła też na inne zwierzęta. Dotyczyło to wszystkich rannych stworzeń lub takich które zostały skonfiskowane lub porzucone.

Wśród obecnych mieszkańców można spotkać również leniwce, małpy, papugi i sowy. Celem działalności schroniska jest m.in. rozmnażanie tukanów w niewoli.

Centrum potrzebuje dodatkowych rąk do pracy dlatego kieruje prośbę o pomoc do wolontariuszy, zarówno kostarykańskich jak i zagranicznych. Każdy kto zainteresowany byłby pracą jako wolontariusz powinien mieć ukończone 18 lat, dysponować czasem na co najmniej miesiąc (cudzoziemcy) lub 20 dni (Kostarykanie), znać podstawy hiszpańskiego i mieć szczepienie przeciwtężcowe.

Do obowiązków wolontariusza należeć będzie zrywanie owoców, przygotowywanie posiłków dla zwierząt, sprzątanie klatek, pomaganie w pracach biurowych. Chętni proszeni są o wypełnianie formularzy na stronie http://toucanrescueranch.org/volunteer/
Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z KOSTARYKI OD 2012 ROKU

FELIETONY O KOSTARYCE

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Kostaryka

wolontariusz

przeciwtężcowe

Rafał Cezary Piechociński