K O S T A R Y K A

CZY PERSONEL SZPITALI MUSI BYĆ SZCZEPIONY NA PTASIĄ GRYPĘ

8.I.2016

Stowarzyszenie Kostarykańskich Lekarzy i Chirurgów alarmuje, że jedynie 30% personelu medycznego ze szpitala w San Carlos jest zaszczepionych przeciw ptasiej grypie. W mieście tym znajduje się największe skupisko pacjentów którzy w ostatnim czasie zachorowali na tę chorobę.

Ministerstwo zdrowia podało nowe dane o śmierci 17 osób w kraju. Personel szpitala prosi o więcej sprzętu medycznego m.in. 4 urządzenia monitorujące pracę serca. W placówce tej jak dotąd zmarło 6 osób. (W Alajueli 5, Cartago 1, Heredii 1, Liberii 1 oraz w prywatnej klinice La Católica w San Jose 1). Prócz tego zmarło 1 dziecko w Szpitalu Dziecięcym w San Jose oraz 1 Hinduska ze szpitala CIMA w Escazu.

Stowarzyszenie debatuje czy zasadnym jest wprowadzenie szczepień dla personelu szpitali. Część z decydujących uznaje że jest już na to za późno. Ludzkie ciało potrzebuje od 6-12 tygodni by po zaszczepieniu wykształcić przeciwciała do walki z infekcją.

W tym sezonie nie zanotowano przypadków zachorowań na świńską grypę. Dwoma latami w których zarejestrowano rekordową zachorowalność na nią były 2008 (58 osób) i 2013 (30).

Inne na ten temat

Podobne tematycznie