K O S T A R Y K A

UPAPRANY W OSKARŻENIA O MOLESTOWANIE BURMISTRZ SANTA ANA

12.I.2016

Od 5 lat nad merem miasta Santa Ana - Gerardo Oviedo ciążą zarzuty o molestowanie seksualne. Mimo to, w II.2016 roku zamierza on stawać do reelekcji w wyborach samorządowych. Utrzymuje, że zarzuty byłej pracownicy ratusza są wyssane z palca i są „rozreklamowane” przez jego politycznych przeciwników. Twierdzi, że kobieta która go oskarża mści się na nim za zwolnienie z pracy ponieważ skłamała w swoim CV podając, że ukończyła szkołę wyższą.

W Santa Ana mieszka on od 2007 roku i należy do Partii Wyzwolenia Narodowego (PLN). Podkreśla, że 3 z 5 badających sprawę członków komisji ratusza należy do rywalizującej Partii Działania Obywatelskiego (PAC). Po śledztwie wewnętrznym z ratusza, odrębne postępowanie będzie prowadził Najwyższy Trybunał Wyborczy (TSE).

Oviedo napisał wcześniej skargę do Sądu Najwyższego by to ten sąd a nie członkowie komisji ratuszowej, (którzy mają w tym polityczny interes) zajął się jego sprawą. Jednak w 2014 roku sąd odrzucił jego prośbę odsyłając sprawę z powrotem do komisji ratuszowej.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie