K O S T A R Y K A

SĄD NAKAZAŁ UWOLNIĆ MĘŻCZYZNĘ ZA HODOWLĘ MARIHUANY

20.I.2016

Sąd Karny w Alajueli uniewinnił 57-letniego adwokata Mario Alberto Cerdasa Salazara, który odbywał karę 24 lat więzienia. Wcześniej został on kilkakrotnie aresztowany za nielegalną uprawę marihuany na dachu swojego domu, zaledwie 25 metrów od sądu w którym odbywała się jego sprawa.

Stosunkiem głosów 2-1, trzyosobowy skład sędziowski zadecydował, że Cerdas powinien być uwolniony ponieważ nie ma dostatecznych dowodów na to, że mógł on mieć zamiar sprzedawać marihuanę. Jego obrona wskazywała na artykuł 58 Ustawy Antynarkotykowej podług którego więzieniu podlega jedynie osoba która rozprowadza narkotyk, a nie stosuje go na własne potrzeby. I na tej podstawie władze mogą jedynie skonfiskować rośliny.

Przed procesem policja zastosowała fortel i wysłała do jego domu nieumundurowanego pracownika który usiłował odkupić marihuanę, jednak Cerdas odmówił. Mimo, że uprawa marihuany jest nielegalna, jednak nie ma określonej kary dla osób które czynią to na własny użytek. Łącznie w 4 policyjnych nalotach skonfiskowano 184 rośliny z których można wykonać 5.000 skrętów.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie