K O S T A R Y K A

TRZECI PREZYDENT BIERZE SIĘ ZA NAPRAWĘ MOSTU LA PLATINA

24.II.2016

Prezydent Luis Guillermo Solís stał się trzecim prezydentem kraju, który obiecał naprawić most La Platina nad rzeką Virilla. Most znajduje się na najbardziej uczęszczanej trasie dojazdowej do stolicy – szosie General Canas (prowadzi ona też do międzynarodowego lotniska i północy kraju). Dziennie przejeżdża nim 90.000 samochodów.

Solis obiecał, że prace zakończone zostaną w ciągu roku. Problemy z kratownicą mostu rozpoczęły się w 2008 roku i od tego czasu nie mogły sobie z tym poradzić dwie administracje rządowe. Jak dotąd na remonty wydano łącznie 13 mln $.

W 2010 roku MOPT złożył pozew przeciw firmie portugalskiej, którą oskarżano za niefachowe wykonywanie prac konserwatorskich. W 2011 roku z powodu nieradzenia sobie z tym problemem pracę traciła dyrektor departamentu mostów przy Ministerstwie Robót Publicznych i Transportu (MOPT).

Obecnie w wyniku przetargu wartego 13,7 mln $ naprawę mostu zlecono firmie Codocsa. Prace mają zakres wzmocnienia konstrukcji i poszerzenia mostu z 2 do 4 jezdni. Nie będą wstrzymywać ruchu ponieważ w pierwszych 8 miesiącach będą obejmować remonty spodu mostu i filarów. W przypadku gdy będą wymagane roboty na jezdniach, prace będą przeprowadzane w nocy.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie