K O S T A R Y K A

MOLESTOWANIE KOBIET NA ULICACH KOSTARYKAŃSKICH MIAST. NATARCZYWE KOMPLEMENTY.

16.III.2016

Narodowy Instytut Kobiet (INAMU) twierdzi, że jest potrzeba bardziej radykalnego prawa by ukrócić molestowanie seksualne kobiet. Obecnie istnieje tylko jedna wartość grzywny za obrażanie kobiet (bez względu na stopień molestowania) i wynosi 15.000 colonów (28$). Jednak by ukarać naprzykrzacza należy mieć solidne dowody.

W X.2015 roku młody chłopak ujawnił nagranie na którym widać jak starszy mężczyzna idzie za ubraną w krótką spódniczkę kobietą i trzyma w ręku włączoną komórkę nagrywając sobie jej pośladki i nogi.

Kobiety w Kostaryce często są komplementowane, ale komplementy przeradzają się w nachalność i mają oznaki seksizmu i stalkingu. Częstym zwrotem uważanym za obraźliwy jest „que rica mami!” (oznacza mniej więcej „jaka fajna mamuśka”). Niektóre kobiety poprzez takie zaczepki ze strony nieznajomych na ulicy mają problem w poruszaniem się wśród dużych skupisk ludzi.

Część mężczyzn uważa, że jest to wina kobiet które ubierają się wyzywająco. Wielu twierdzi, że nie może się powstrzymać. Jeszcze inni utrzymują, że to jest część tradycji Latynoameryki.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie