K O S T A R Y K A

WSZYSTKIE POTWIERDZONE PRZYPADKI ZIKA WYSTĄPIŁY W PROWINCJI GUANACASTE

16.III.2016

Potwierdzenie pierwszych przypadków wirusa Zika w Kostaryce nie wpłynęło negatywnie na rezerwacje miejsc hotelowych w prowincji Guanacaste na święta Wielkanocne. Przedstawiciel Izby Turystyki Guanacaste stwierdził, że obłożenie hoteli w prowincji wynosi na chwilę obecną 98%. Odwołano jedynie 2 śluby i 2 wycieczki grupowe.

Prewencja dotycząca Zika w Guanacaste obejmuje fumigacje, zbieranie nieczystości oraz rozdawanie broszur informacyjnych. Ponadto przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia prowadzą w hotelach odczyty na temat Zika.

W II.2016 roku po stwierdzeniu pierwszego przypadku Zika w Kostaryce i jednoczesnym wzroście zachorowań na dengę i chikungunya, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło stan wyjątkowy dla 31 kantonów w całym kraju (w Guanacaste były to: Liberia, Carrillo, Santa Cruz, Canas, La Cruz, Abangares i Nicoya). W tym ostatnim wystąpiły pierwsze dwa potwierdzone przypadki Zika w prowincji.

Obecnie w Kostaryce potwierdzonych jest 8 przypadków Zika. Wszystkie w prowincji Guanacaste. Prócz tego stwierdzono wirusa u 4 innych osób które zaraziły się nim przebywając poza granicami kraju.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie