K O S T A R Y K A

CZEGO NIE WOLNO WKŁADAĆ DO BAGAŻU PODRĘCZNEGO

13.IV.2016

Od 19.IV Urząd Lotnictwa Cywilnego (DGAC) wdroży podobne do tych z USA środki bezpieczeństwa dotyczące przewożenia bagaży podręcznych. Będą obowiązywać wszystkich pasażerów na lotnisku Juana Santamarii (SJO). Pasażerowie będą mogli zabierać na pokład maksymalnie do 100 ml płynów w buteleczkach. Dodatkowo rzeczy te będą musiały być w przezroczystej foliowej torebce. Produkty które nie będą spełniały tych wymagań będą konfiskowane przez służby celne.

Wcześniej podobne obostrzenia wprowadzone zostały na lotnisku Daniela Odubera w Liberii. Jest to wynik Konwencji Lotnictwa Cywilnego z 2006 roku po nieudanej próbie ataku terrorystycznego z domowej roboty bombą na lotnisku Heathrow w Londynie.

Na licie zakazanych produktów w bagażu podręcznym znalazły się: woda i inne napoje, zupy, syropy, dżemy, gulasze, sosy, potrawy z dużą ilością sosów i wody, kremy, olejki kosmetyczne, perfumy, spreje, żele (w tym te do kąpieli i włosów), mascary, błyszczyki lub balsamy do ust. Również pojemniki pod ciśnieniem w tym pianki do golenia, dezodoranty i pasty do zębów.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie