K O S T A R Y K A

CWANIAK CELEBRYTA I EKOLOG

29.V.2016

Paul Watson, kontrowersyjny założyciel Sea Shepherd (posiadający podwójne kanadyjsko-amerykańskie obywatelstwo) przebywa we Francji na podstawie azylu politycznego. Mieszka w luksusowym XVIII-wiecznym zamku nieopodal Bordeaux. Kostaryka i Japonia wysłały za nim zawiadomienia o ekstradycję. Dla niektórych jest on bohaterskim ekologiem i środowiskowcem który z poświęceniem życia ratował niezliczone okazy wielorybów, żółwi, delfinów i rekinów. Niegdyś współzałożyciel Greenpeace obecnie bardziej celebryta korzystający ze swojej popularności.

W 2008 roku miał on na Discovery Channel program „Whale Wars”, gdzie ukazywane były walki jego organizacji z wielorybnikami z Japonii. Jego filmy dokumentalne o połowach rekinów miały przyczynić się do zakazu zabijania tych ryb na płetwy.

Japonia zarzuca mu, że kierował akcjami Sea Shepherd z ukrycia niedopuszczając do połowów wielorybów na Morzu Arktycznym tym samym narażając życie załóg statków wielorybniczych. On zaś argumentuje, że w 2010 roku to statek japoński przepołowił jednostkę ekologów. Dodaje też, że zarzuty strony kostarykańskiej są zmyślone.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie