K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

W KOSTARYCE BYŁY MONTAŻOWNIE SAMOCHODU OSOBOWEGO

14.06.2016

W latach 1970`s Kostaryka miała krótki (trwający dekadę) epizod z produkcją samochodów „Amigo”. Montowany pickup podobny był do znanej w tamtych czasach Toyoty Landcruiser. Projekt był inicjatywą Opla i miał być skierowany na rynek mniej zamożnych państw świata.

Określany był jako samochód podstawowego transportu którego angielski zapis tworzył akronim BTV. Każdy kraj w którym montowano tego rodzaju pojazd mógł nazwać go po swojemu. W Kostaryce przezywany był „Amigo”, w Gwatemali „Chato”, w Salwadorze „Cherito”, w Hondurasie „Compadre”, Ekwadorze „Andino”, Paragwaju „Mitai”, a w Nikaragui „Pinolero”.

Większość mechanicznych komponentów produkowanych było przez Opla w Wielkiej Brytanii. Z uwagi na ograniczone możliwości produkcji zaokrąglonych elementów w krajach Ameryki, karoseria samochodu była mocno kanciasta. Wyposażony był w silnik benzynowy z czterobiegową skrzynią biegów. Ważył 1.200 kg, miał 3,5 metra długości i mógł przewozić towary o wadze do pół tony. W Kostaryce sprzedawany był za 980.000 colonów (22.200 $).

Nie stał się jednak bardzo popularny ze względu na fakt, że był zbyt mały (mógł pomieścić jedynie kierowcę i pasażera).

Inne na ten temat

Podobne tematycznie