K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

KOSTARYKA I JEJ WYSOKOŚCIOWCE

24.VII.2016

W sąsiedztwie Kostarykańskiego Instytutu Elektryczności (ICE) w San Jose (dzielnica La Sabana) budowany będzie najwyższy budynek w kraju (Sabana Capital). Będzie miał 150 metrów wysokości i będzie spełniać funkcje mieszkalno-biurowo-handlowe. Projekt uznany jest za jeden z najwyższych w całym przesmyku Ameryki Środkowej. Zakończenie budowy 42 pięter przewidziane jest na IX.2019 roku.

Obecnie dwoma najwyższymi budynkami kraju są Torres I i Torres II na stołecznej ulicy Paseo Colon. Mają odpowiednio 29 i 30 pięter. W XX wieku najwyższym budynkiem kraju był wybudowany w 1982 roku 22 piętrowy (80-metrowy) Banco Central. Niedługo też na Paseo Colon (niedaleko mieszczącego Scotiabank wieżowca Torres Mercedes) rozpocznie się budowa 41-kondygnacyjnego budynku Torre 40.

Popularyzowanie budów wysokościowców w Kostaryce wzięło się za prezydentury Laury Chinchilli (2010-2014), która była zdania, że San Jose powinno rozwijać się pionowo. Deweloperzy chcą wykorzystywać maksymalnie tereny użytkowe i wolą wznosić wieżowce ze względu na wysokie koszty ziem w aglomeracji San Jose.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie