K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

NARODZINY PIERWSZEGO DZIECKA AFRYKAŃSKICH UCHODŹCÓW

28.VII.2016

3.VI.2016 roku na kostarykańskiej ziemi urodziło się pierwsze dziecko afrykańskich imigrantów, którzy w IV dostali się na teren Kostaryki. Dziewczynkę powiła Senegalka Marie Loude Gue. Do narodzin doszło w szpitalu Enrique Baltodano Briceno w Liberii.

Dziecko urodziło się w 40 tygodniu ciąży, matka nie miała żadnej opieki prenatalnej i spędziła dwa dni w szpitalu po porodzie. Obecnie obie znajdują się w ośrodku dla uchodźców Las Vueltas w Santa Cruz w Guanacaste. Dzięki narodzinom rodzice będą mogli ubiegać się o pobyt w Kostaryce.

Od IV.2016 roku w Kostaryce utknęło 4.700 osób z Afryki i Haiti. Mimo że Nikaragua zamknęła dla nich granicę, to 2.700 z nich udało się ją przekroczyć nielegalnie dzięki szmuglerom. Dalej podążać do swojego celu czyli Stanom Zjednoczonym.

Obecnie w kraju pozostało 2.000 Afrykańczyków, 1.500 w Guanacaste, a 500 w rejonie Golfito i Bienos Aires. Podczas wcześniejszej fali uchodźców z Kuby, w Kostaryce urodziła się trójka dzieci, pierwsze 5.I, a drugie i trzecie 4 i 18.III.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie