K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

W BANKACH NIE MOŻNA NOSIĆ CZAPEK, OKULARÓW I UŻYWAĆ TELEFONÓW

11.VIII.2016

Tracą na znaczeniu restrykcje dotyczące zakazu używania telefonów komórkowych w kostarykańskich bankach. Jedynie w 2 z 11 przebadanych banków (Davidienda i Prival) wciąż obowiązują zakazy rozmów telefonicznych na salach. Przepisy te obowiązywały od 2005 roku, kiedy wyraźnie określił je Trybunał Konstytucyjny po skardze złożonej przeciw Bankowi Kostaryki (BCR) przez jednego z obywateli. Tendencję do zaniechania tych obostrzeń obserwuje się od 2013 roku. Część banków uchylała zakazy i łagodzi regulaminy. W niektórych wprowadzano dopiski, że telefonów nie wolno używać jedynie przy samych okienkach. Zależne jest to też od strażników na danej zmianie. Jedni przymykają oko, a inni surowo upominają o zakazie.

Innym ograniczeniem (stosowanym od 2008 roku) i wciąż obowiązującym w Banku Narodowym, Banku Kostaryki i Banco Popular) są godziny funkcjonowania bankomatów. Nie można z nich korzystać w godzinach od 22-5. Co innego dzieje się w bankach prywatnych: Scotiabank, BAC Credomatic, Davivienda i Cathay, które oferują dostęp do bankomatów przez całą dobę.

Wciąż w wielu bankach można spotkać się z zakazem noszenia okularów przeciwsłonecznych, czapek i kasków. Ochroniarze mogą pouczać klientów o konieczności ich zdejmowania.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie