K O S T A R Y K A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

ROCZNICA SŁAWNEGO ZDJĘCIA Z UFO

4.IX.2016

UFO widywane jest w Kostaryce od 1969 roku. Najczęściej srebrne dyski zauważane są nad wulkanami. Wierzący w UFO opowiadają, że statki kosmiczne mogą mieć we wnętrzach lub u podnóży stożków swoje lądowiska. Ostatnie przyuważenie UFO miało miejsce 24.II.2016 roku w Parku Narodowym Wulkanu Irazu. Przy bezchmurnym niebie o godzinie 11.

Najstarsza wzmianka o UFO w Kostaryce pochodzi z 15.VI.1969 roku. Wówczas przez 5 godzin widziano tajemnicze obiekty nad Alajuelitą. Inne z wydarzeń (4.IX.1971) uznawane jest za najlepiej udokumentowane na świecie (ze zdjęciem UFO). Chodzi o fotografię wykonaną wówczas o 8.25 przez Sergio Loaiza i Juana Bravo i Francico Reyesa - pracowników Narodowego Instytutu Geograficznego (IGN). Wykonywali oni mapowanie terenu dla Kostarykańskiego Instytutu Elektrycznego (ICE) w celu opracowania projektu zapory na jeziorze Arenal. Przelatywali oni wówczas wykonanym w Kanadzie samolotem Areo-Commander F680. Pilotował go doświadczony Omar Arias. Zdjęcia wykonywali aparatem NRK 15-23, który robił ujęcia co 13 sekund. Dopiero po wywołaniu na powiększeniach okazało się że te pstryknięte nad jeziorem Cote (na wulkanie Chato) przedstawiały dziwne obiekty.

Mężczyźni twierdzili, że początkowo mieli całkowity zakaz wspominania komukolwiek o incydencie. W 1979 roku zdjęcie wyciekło do mediów. Dekadę potem fotografowie z czasopisma Journal of Scientific Exploration uznali go za falsyfikat. Tymczasem osobne badania we Francji i Stanach Zjednoczonych uznały zdjęcie za prawdziwe. Autorzy do dzisiaj podkreślają, że aparat był produkcji niemieckiej i był tak wrażliwy że nawet gdyby dostał się do niego pyłek, natychmiast przestałby działać.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie