Fort Marian

KONTAKT
FB o Kostaryce

Fort Marian Fort Marian Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian

 Kostarowce
DELIKATESOWE ROZMOWY PRZYSTANKOWE
Kostarowce

Delikatesowe rozmowy przystankowe

Fort Marian

Z cyklu Fort Marian prrrrezentuje! Czasami przedstawiamy Państwu postacie ściśle związane z naszym Fortem. Dzisiaj czas na Babcię Jadzię. To nasza wierna fanka z Malechowa. Od samego początku.

Jest ikoną Malechowa. Przybyła do naszej wioseczki po wojnie, a pochodzi z Lubelszczyzny. Jeśli ktoś kiedyś zaplącze się do Malechowa to ma dużą szansę, że na wioskowych chodnikach spotka Babcię Jadzię. Często chodzi sobie machając do ludzi i się do nich uśmiechając.

Jak ma się gorszy dzień, to chwila pogawędki z nią i już wraca się na orbitę ;-) Kiedy jest Zlot i ulicami przejeżdża parada wojskowych samochodów często jest brana do jednego z nich na przejażdżkę. Potem czeka na to cierpliwie kolejny rok i zawsze dopytuje się kiedy znowu będzie kawalkada.

Niejednokrotnie gdy czekam na busa do Słupska przysiada się do mnie i opowiada mi historie swojego życia. Recytuje słowa przedwojennych oraz obozowych piosenek lub uracza złotymi myślami. Potem człowiek wraca busem i 40 minut myśli co mu się mówiło, a to czasami daje fajne przemyślenia ;-)

Może to niezbyt właściwe porównanie ale jest Ona trochę jak nasze samochody. Jest inna od większości. Ze sposobem bycia ludzi sprzed lat. Bez komórek, bez gadżetów, bez epatowania modą i osiągnięciami. Skromność, ufność, serdeczność, życiowa mądrość i niematerializm.

Czasami mamy takie przemyślenia, że jakby to było pięknie gdyby były takie miejsca które prócz ratowania od palnika wiekowych samochodów, mogły też ratować od znikania takich ludzi. Gdyby można mieć taką czarodziejską różdżkę i móc sprawiać, że niektórym zatrzymywałby się zegar. :-)

KONTAKT

Fort Marian

przystanek

babcia Jadzia

palnik

Fort Marian

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński