Fort Marian

KONTAKT
FB o Kostaryce

Fort Marian Fort Marian Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian

 Kostarowce
GŁĘBIA REFLEKTOROWYCH SPOJRZEŃ
Kostarowce

Głebia reflektorowych spojrzeń

Fort Marian

Czy pamiętacie państwo pajęczycę Teklę z „Pszczółki Mai”? W Forcie Marian mamy jej sobowtóra. Nasza Tekla przechodzi właśnie zabiegi kosmetyczne. Wygrała je za dobre zachowanie w czasie zakończonego niedawno Zlotu Pojazdów Militarnych.

Zamówiła sobie naoliwianie stawów macek oraz staranne przewietrzanie silnikowego mózgu. Podczas pobytu w naszym spa donoszone są jej lemoniady z płynu Borygo. Każda obowiązkowo z parasoleczką ;-)

Tekla ma raczej spokojne usposobienie, ale bywa, że mając żywszy humor podszczypuje innych pensjonariuszy swoimi odnóżami. Przy czym wychodzi ona z założenia, że do damy należy pierwszy krok. Nie czeka ona na akcję adoratora, tylko sama bierze sprawy w swoje macki. Gesty te są raczej bolesne bo bywa, że w Forcie rozlega się głośny pisk jej ulubieńców.

Tekla nie uznaje odmowy zalotów i gdy trafia na zbyt poważnego blaszaka, takiego co to już woli grać w szachy od szukania koleżanki, rozluźnia go nachalnym gilgotaniem. Śmiesznie to wygląda, gdy jakiś byczkowaty wielgogabarytowiec nagle chichocze wysokimi obrotami silnika.

Po łaskotliwych czułościach Tekla patrzy głęboko w oczy wybrańca i jest szczęśliwa. Snuje plany wspólnego miejsca parkingowego oraz wspólnych obserwacji zachodzącego słońca. Nie wie, że jej kolega jak to i w innych światach bywa w tym samym czasie już łypie reflektorem na inne koleżanki obmyślając plan ewakuacji.

Minie kilka godzin nim Tekla zorientuje się, że on już nie zatrąbi na nią klaksonem. Wtedy wyciągnie swoje robótki ręczne i będzie na nowo tkać swoją jutrzejszą historię działania. ;-)

KONTAKT

Fort Marian

Borygo

lemoniada

wielkogabarytowiec

Fort Marian

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński