Fort Marian

KONTAKT
FB o Kostaryce

Fort Marian Fort Marian Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian

 Kostarowce
PORADNIK DOBREGO ZWIEDZACZA
Kostarowce

Poradnik dobrego zwiedzacza

Fort Marian

W naszej hali wystawiamy całą gamę historycznych przedmiotów. Są ciężarówki, furgonetki, wozy bojowe, cały szpaler motocykli, przedwojenne meble, wrak samolotu, tablice informacyjne z czasów wojny, flagi, pociski oraz inna amunicja, karabiny, umundurowanie oraz modele czołgów.

Mamy zasadę by nie przeszkadzać zwiedzającym. Nie chodzimy za nimi krok w krok i staramy się być raczej niezauważalni, tak by ktoś kto zwiedza miał kontakt z historią sam na sam. Oczywiście można się dopytać, zawsze znajdzie się ktoś kto udzieli informacji. :-)

My ufamy naszym gościom i staramy się by zwiedzanie odbywało się w komfortowej formie. Tego samego oczekujemy i z drugiej strony. Doskonale rozumiemy, że niektórzy chcieliby dotknąć czegoś, podejść czy dać do ręki dzieciom. Bardzo chcielibyśmy by nasi goście zgłaszali nam takie potrzeby, wówczas na pewno zrobimy tak by wszyscy byli zadowoleni.

Niestety czasami zdarza się, że modele mają pourywane śmigła, lufy czy inne dodatki. Najlepiej po prostu taki wypadek nam zgłosić. Chcielibyśmy, by nasi goście zwiedzając z dziećmi uczyli je również szacunku do starych przedmiotów i czyjejś własności. Każdemu może się przytrafić coś ułamać. To nie koniec świata. Ale trochę głupio odchodzić zostawiając uszkodzony przedmiot. Bywa, że nie wypatrzymy tego i inni zwiedzający mogą mieć potem zdanie, że na wystawie jest nieporządek.

Mamy jeszcze jedną małą prośbę. Przy podjeździe i parkingu najczęściej pierwszymi osobami które są widziane w Forcie Marian są nasi mechanicy czy wulkanizatorzy. To są nasi pracownicy. Tacy jak reszta załogi. Jesteśmy jedną fortową rodziną. Oni są tak samo ważni a może i ważniejsi bowiem dzięki nim eksponaty są konserwowane i naprawiane. Zdarza się, że zatrzymują się pojazdy z których wychodzi rodzina i przechodzi obok naszych pracowników nie mówiąc nawet dzień dobry lub odnosząc się z wyższością. U nas każdy jest równy.

Wychodzimy z założenia, że o człowieku świadczy nie to jaki ma stosunek do nas bezpośrednio tylko jak zachowuje się wobec osób trzecich od których nie jest zależny. Nie ma u nas podziału – może być tak, że osobą w umorusanym uniformie będzie właściciel lub ktoś kto potem będzie oprowadzał po Forcie…

KONTAKT

Fort Marian

poradnik

karabiny

czołgi

Fort Marian

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński