Ś W I Ę T E G O --T O M A S Z A --I--K S I Ą Ż Ę C A

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

WYSPY I PORTUGALIA PODPISZĄ NOWE POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY WOJSKOWEJ


15.11.2016

Na początku przyszłego roku Wyspy Świętego Tomasza i Książęca oraz Portugalia mają podpisać nową umowę o współpracy techniczno-wojskowej. W jej ramach odbywałby się połączony nadzór nad wodami terytorialnymi Wysp.

W tym celu do Wysp na siedmiodniową wizytę przybył z wizytą roboczą asystent sekretarza stanu ds. obrony Portugalii, Paulo Braga Lino. Ma ocenić poziom współpracy militarnej między oboma krajami.

Zapewnił, że mimo ograniczeń finansowych, współpraca w ramach istniejącego programu obrony z archipelagiem nie poniesie cięć. Zainteresowanie Portugalii badaniami wód terytorialnych Wysp zrodziło się podczas wizyty jej przedstawicieli w obchodach święta saotomańskich sił zbrojnych (6.IX.2016) na których prezydent Wysp wygłosił przemówienie o piractwie morskim na wodach Zatoki Gwinejskiej.

Portugalia przypatruje się też temu tematowi po doniesieniach opozycji Wysp Świętego Tomasza i Książęcej na temat domniemanych działań niezidentyfikowanych statków w tajnych operacjach u wybrzeży kraju.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z WYSP ŚWIĘTEGO TOMASZA I KSIĄŻĘCEJ OD 2012 ROKU

FELIETONY O AMERYCE ŚRODKOWEJ

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z WYSP ŚWIĘTEGO TOMASZA I KSIĄŻĘCEJ PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

1