B E L I Z E

Facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

SYTUACJA PRZED WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI1.II.2018

Wybory samorządowe odbywają się co 3 lata w 9 głównych miastach. 7.III.2018 roku przeprowadzone zostaną nowe które mogą zmienić sytuację polityczną w lokalnych samorządach.

Frekwencja wyborcza w ostatnich wyborach z 2015 roku wyniosła 57%. Głosy oddały 60.533 osoby na 105.634 uprawnionych. Wówczas w ośmiu miastach wygrała rządząca Zjednoczona Partia Demokratyczna (UDP). Jedynie w Orange Walk zwyciężyła Zjednoczona Partia Ludowa (PUP).

Wybory samorządowe mogą być barometrem przed wyborami parlamentarnymi. Opozycyjna PUP wydaje się mieć więcej pieniędzy na kampanię marketingową. Widać ją bardziej na ulicach miast. UDP która rządzi od 2008 roku jest naznaczona odpowiedzialnością za ostatnie lata sprawowania władzy. Niektórzy wyborcy rozczarowani są polityką rządu odnośnie suwerenności i wrastającymi konfliktami oraz prowokacjami ze strony Gwatemali. Niesmak budzi też korupcja i spowolnienie w gospodarce przy rosnących kosztach utrzymania. Rośnie liczba brutalnych zbrodni i wzmaga się poczucie braku bezpieczeństwa.

UDP może też jednak poszczycić się zasługami. W wielu miasteczkach utwardzono drogi i wytyczono chodniki, czego ich mieszkańcy nigdy przedtem nie widzieli. Artykuły o kostarykańskich bankach.

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA Z BELIZE OD 2012 ROKU

FELIETONY O AMERYCE ŚRODKOWEJ

PONAD 1.000 WIADOMOŚCI Z KOSTARYKI PODZIELONYCH NA 160 GRUP TEMATYCZNYCH.

Belize

wybory samorządowe

drogi

chodniki