S A L W A D O R

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

ZATRZYMANIA 77 WAŻNYCH OSÓB, W TYM MONITORUJĄCYCH PRACĘ POLICJI

28.VII.2016

Policja przeprowadziła kilka nalotów na przywódców gangu M13 i zarekwirowała ich multimilionowe kapitały. Wśród zatrzymanych były osoby ze świata biznesu powiązane z osobami podejrzanymi o działalność przestępczą. W operacji pod kryptonimem Szach Mat aresztowano 77 osób, w tym pastora kościoła ewangelickiego. Skonfiskowano broń i samochody. Zatrzymań dokonywano w barach, motelach, taksówkach i autobusach.

Policja podkreśla, że w gangach tylko najważniejsi członkowie opływają w luksusach, podczas gdy szeregowi „żołnierze” w ilości 40.000 klepią biedę i są tylko trybikami w ich rękach. Na konferencji prasowej podano, że przywódcy gangów dbają o to by ich ludzie nie mieli świadomości jakimi majątkami dysponują.

Jednak w ostatnich dniach aresztowany też został Dany Romero, były członek MS13 który po wyjściu z więzienia w 2006 roku poświęcił się pracy na rzecz praw człowieka. Za swoją działalność zdobył on kilka nagród organizacji międzynarodowych. Uwypuklał też przestępstwa jakich mieli dopuszczać się stróże prawa wobec osób podejrzanych o działalność w gangach. Dysponował dokumentacją o zleceniach zabójstw oraz przypadkach łamania praw człowieka przez policję. Została ona skonfiskowana podczas jego aresztowania. Oskarżono go, że stosował przykrywkę do swojej działalności by zbliżać się do osadzonych i przekazywać im informacje.

Inne na ten temat

Podobne tematycznie