S A L W A D O R

MEDIOLAN SIEDLISKIEM SALWADORSKICH GANGÓW

follow me on facebook..Optymistyczna strona z dobrymi wiadomościami..

1.10.2016

Mediolan znany jest z mody i pokazów, ale niedługo może dostać nową etykietę, stolicy środkowoamerykańskich gangów. Coraz więcej bowiem w mieście członków dwóch rywalizujących ze sobą grup przestępczych: Barrio 18 i MS13. Zaczynają one być dla policji utrapieniem oraz dezorganizować społeczność salwadorskich emigrantów. Obecnie w więzieniach miasta znajduje się 15 Salwadorczyków za morderstwa lub usiłowanie popełnienia morderstwa. Większość przestępstw skierowana jest jak na razie w stosunku do innych członków gangu. W 2008 roku na meczu piłki nożnej doszło do walk pseudokibiców w wyniku czego jedna osoba została ciężko ranna. W VI.2015 roku grupa imigrantów zaatakowała maczetą konduktora pociągu niemal pozbawiając go ręki.

Wielu młodocianych którzy trafiają do Salwadoru nie chce przystosowywać się do lokalnej społeczności. Potrzebują identyfikować się z jakimiś grupami i tak trafiają do gangów. Pierwsze ślady MS13 pojawiały się w Mediolanie w latach 2005-2006. Gangi mediolańskie są odzwierciedleniem tych salwadorskich. W Salwadorze Barrio 18 rozpadł się na 2 frakcje (Surenos i Revolucionarios) i podobnie dzieje się to za oceanem.

W 2013 i 2015 roku mediolańska policja przeprowadziła kilka najazdów na siedziby gangu MS13 co zakończyło się kilkudziesięcioma aresztowaniami. Mediolan to największe skupisko Salwadorczyków na Zachodniej Półkuli. Zamieszkuje go około 40.000 osób tego pochodzenia. Przenosiny do Włoch zapoczątkowały w latach 1970`s Salwadorki które zatrudniały się tam jako pomoce domowe. Wiele z nich zdecydowało się wówczas zostać z powodu szalejącej w Salwadorze wojny domowej. Po czasie sprowadzały mężów, synów i dzieci.