Fort Marian

KONTAKT
FB o Kostaryce

Fort Marian Fort Marian Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian

 Kostarowce
DOBRA ENERGIA DLA MARIANA
Kostarowce

Dobra energia dla Mariana

Fort Marian

Najczęściej piszemy tu o naszych samochodach i eksponatach. Dawno nie pisaliśmy o naszej załodze. A właśnie dzisiaj chciałbym przypomnieć o naszym Marianie, właścicielu Fortu Marian.

Skromny to człowiek i nie lubi rozgłosu, ale chciałbym zaznaczyć, że dzięki takim osobom jak On można wierzyć w ideały. Nauczył nas wielu rzeczy które przydają się w życiu. Poszanowania historii, pewności siebie, konsekwencji w działaniu. Fort Marian dla nas to nie tylko Muzeum ale też przede wszystkim azyl od codzienności. Świat w którym jest inaczej.

Czytam czasami opinie, że tacy ludzie z misją i hobby to dziwne osoby. Zdarzają się sygnały, że Fort to złomowisko. Wiem też jednak, że jest mnóstwo osób które uważają, że jest to miejsce w którym panują wyższe wartości, teren na którym zachowały się zasady gdzie indziej będące już reliktem.

Marian nigdy nie odmawia nikomu pomocy i to kolejna rzecz której się od niego uczymy. W dzisiejszych czasach wiele osób uważa, że wystarczy dać do puszki podczas Orkiestry Świątecznej Pomocy i ma się sumienie nakarmione na cały rok. Jednocześnie ledwo odpowiada się sąsiadowi na dzień dobry, nie interesuje się samotnymi osobami z rodziny/znajomymi. Nie ma się czasu oddzwaniać.

Każdy chce by go doceniano, szanowano, ale jednocześnie mnóstwo osób ustala sobie znajomości na zasadzie przydatności. Najważniejsze są kasa, fura i stanowiska. Można tak funkcjonować do późna. Myśleć, że podbije się świat i że wszystko w życiu będzie z górki. Ale gdy przychodzi chwila, że podwinie się noga te same osoby przeżywają trwogę bo nagle okazuje się, że nikogo przy nich nie ma. Wypadają z obiegu. Przeżywają życie jak muchy owocówki. Byli i ich nie ma.

A tacy jak Marian nawet jak zawieje w oczy wiatr nigdy nie będą sami. Myśli się o nich bo wyżłabiają się w pamięci jak kanion. Marian jest dla nas na co dzień jak lokomotywa ciągnąca wagoniki. Ja dzisiaj chciałbym tej nasze lokomotywie napisać, że jak będzie trzeba zapuścimy swoje silniki i wspomożemy lokomotywę w jej pędzie ku marzeniom. :-)

Dla nas zawsze będziesz wzorem.

Jeśli ktoś chciałby pozdrowić Mariana, to prosimy w komentarzach. Na pewno się ucieszy.

KONTAKT

Fort Marian

Orkiestra Świątecznej Pomocy

hobby

misja

Fort Marian

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński