Fort Marian

KONTAKT
FB o Kostaryce

Fort Marian Fort Marian Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian

 Kostarowce
GEOGRAFIA NASZEJ HISTORII
Kostarowce

Geografia naszej historii

Fort Marian

Do naszego Fortu zjeżdżają przyjaciele z różnych krańców Polski. Lubimy odgadywać po rejestracjach z jakiego miasta są przybysze wjeżdżający na podjazd. A są to często egzotyczni fani starych pojazdów (z miejscowości w których nigdy nie byliśmy).

Taka refleksja nas nachodzi i taką prawidłowość widzimy, że jeśli ktoś potrafi okazać serce innym ludziom, zwierzętom, ma szacunek do historii, to najczęściej też szczyci się skąd pochodzi. Nie wstydzi się mówić w jakiej miejscowości był urodzony.

Nawet najmniejsze miasteczka mogą być piękne, bo tworzymy je my – ludzie. Nie trzeba mieszkać w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu by być dumnym ze swojego miejsca. Jeśli nie ma ono zabytków to ma inne plusy. Wspomnienia, okruchy dzieciństwa, zieleń. A również i stare samochody po nim jeżdżące. (W takich mniejszych miastach dłużej zachowują się stare egzemplarze infrastruktury miejskiej).

Niektórzy zapominają, że na wyjeździe są po trosze ambasadorami swoich miejscowości. Niekiedy parkują u nas samochody których rejestracje wskazują na np. Tarnów, czy Nysę, a w odpowiedzi słyszymy „przyjechaliśmy z Krakowa/Opola”. Prawidłowe nazwy miast uzyskujemy dopiero w drugiej dopytce.

Gościu nasz drogi, jeśli zdarzy Ci się nas zaszczycić swoją wizytą, prosimy nie wstydź się swojego miasteczka. :-) Tak samo jak Ty nas, my też jesteśmy Ciebie ciekawi ;-)

Za niedługo swoje święto będzie miało pewne miasto. Nad Wisłą położone, czerwienią murów naznaczone. Najpiękniejsze miasto na świecie.

Czekam aż kiedyś na podjeździe Fortu Marian zobaczę samochód z rejestracją z tego ukochanego miasta - Grudziądza. ;-) Pozdrowienia dla wszystkich Grudziądzan. :-)

KONTAKT

Fort Marian

geografia

historia

infrastruktura

Fort Marian

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński