Fort Marian

KONTAKT
FB o Kostaryce

Fort Marian Fort Marian Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian


Fort Marian

 Kostarowce
LEGENDA O JEŹDŹCU BEZ KABINY
Kostarowce

Legenda o jeźdźcu bez kabiny

Fort Marian

W Forcie od lat powtarzana jest legenda o pięknej miłości dwóch ciężarówek. Dziesiątki lat temu terenami tymi rządził potężny władca Lublin-51. Był apodyktycznym królem ziemi darłowskiej, władzę sprawował silną osią. Lubił jak wszystko było tak jak on chciał.

Miał on córkę Nysę 522, piękną metalicznie błyszczącą półciężaróweczkę. Gdy pojawiała się na ścieżkach księstwa wszystkim poddanym aż opadały klapy i maski. Miała pięknie ukształtowane opony, długie zalotne, wycieraczkowe powieki, jędrną tylną oś oraz zawsze starannie wymalowany woskową szminką zderzak.

Nyska nie segregowała poddanych na podstawie warstwy samochodowej. Wszystkim sprzedawała swoje uśmiechy które w promieniach słońca stawały się dla pracującego na roli metalplebsu niezapomnianym obrazem.

Pewnego dnia Nyska zakochała się we wzdychającym do niej od wielu miesięcy giermku jej ojca – Starze 25. Młodzieniec marzył o niej każdego wieczora układając w kabinie jej obraz z blasku księżyca. Ona zaś chętnie przebywała w jego towarzystwie. Razem zapuszczali luz i w ciszy turlali się kołami po pagórkach.

Czmychali razem w niedostępne malechowskie bory by na łące patrzeć sobie czule w kratki chłodnic. Muskali się zderzakami i obwąchiwali przeguby kabli ze smarami. Godzinami leżeli wtuleni burtami i mruczeli przekładniami skrzyni biegów. Nyska poddawała się silnym szarpnięciom kabiny gdy kochanek szeptał jej do lusterek jaka jest piękna. Ona zaś sterowała jego cylindrami wjeżdżając na pagórek i przez sekundę ukazując kształt miski olejowej. Opona do opony, zderzak do zderzaka ocierali się o siebie w zmysłowym zapomnieniu aż zdzierał się blaszany naskórek.

Sielanka nie trwała jednak długo. Zły władca dowiedział się o zakazanym romansie i ukarał oboje kochanków. Nyskę skierował do swojego brata władcy ziemi grudziądzkiej, gdzie przetrzymywana była w wieży grudziądzkiego zamku. Natomiast giermek Star siłą przyholowany został na wzgórze Malechowa gdzie wśród tłumów poddanych, król nakazał ściąć mu kabinę.

Od tego czasu w Malechowie panuje legenda, że po bezdrożach wioski słychać tętent kół jeźdźca bez kabiny. Podobno ukazuje się on ludziom którzy wątpią w miłość i nie chcą o nią walczyć. Takim którzy zdradzają swoje serca w imię łatwiejszych rozwiązań. Potężna postać w pelerynie ukazuje się też tym którzy depczą czyjeś uczucia w imię swojego egoizmu…

KONTAKT

Fort Marian

wycieraczkowe powieki

blaszany naskórek

Nysa 522

Fort Marian

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński