KONTAKT
follow me on facebook






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
SAN RAMON

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.


Prawa miejskie otrzymało w 1902 roku. Na głównym skwerze ustawiony jest kościół za stali wykonanej w zakładach zbrojnych Krupsa w Niemczech. Wyróżnia się kolonialną posadzką oraz witrażowymi oknami. W przykościelnym ogrodzie pochowane jest serce Francisco Jose Orlicha B.(byłego prezydenta kraju) W starym pałacu przy północnej stronie skweru funkcjonuje muzeum miejskie prezentujące historię i tradycję kantonu. Na Placu Głównym znajduje się futurystyczny kiosk na czterech palach z falistym dachem, stylizowana na rzymską brama (naprzeciw kościoła) oraz popiersie Alberto Brenesa (urodzonego tam sławnego adwokata). W sobotni ranek odbywa się tradycyjny targ rolniczy.

30 sierpnia odbywa się w nim tzw. Fiesta San Ramon. W ulicznych tańcach i paradach uczestniczą przedstawiciele 30 sąsiednich miejscowości. Jest centrum produkcji cygar (fabryki: Tabaleria de Occidente, Fabrica Don Pedro i Fabrica San Lazaro). Nazywany jest miastem prezydentów i poetów, ponieważ wielu z nich tam się urodziło, mieszkało lub mieszka (np. Jose Figuerres Ferrer, Rodrigo Carazo).

To opis hasła w wersji skróconej, bez korekty oraz z nieuaktualnionymi danymi. Wersja aktualna hasła tylko na zasadzie kontaktu z autorem. Obostrzenia na skutek wykradania danych i podpisywania ich fikcyjnymi źródłami.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński