Wioska w pobliżu Guacimo Zarcero - miasteczko sławnych żywopłotów Wulkan Arenal Wulkan Poas Kościół w  Piedades Karreta w Sarchi Kościół in Sarchi Rezerwat Narodowy Gandoca-Manzanillo Ptak w Parku Narodowym Palo Verde

Republika Kostaryki

Storczyk Guaria Morada Zachód słońca w Rezerwacie Narodowym Lomas de Barbudal Rio San Juan Rafa koralowa w Parku Narodowym Cahuita Las deszczowy w Parku Narodowym Braulio Carillo Kiosk w Tilaran Autobus w San Jose

Witamy w jedynym w Polsce i największym w Europie Centrum Informacji o Kostaryce.

Z uwagi na coraz częstsze w ostatnim czasie kradzieże informacji (specyficznych) zgromadzonych na tej stronie przez autora i bezczelne wykorzystywanie ich bez jego zgody w różnych publikacjach ksiązkowych, informuje się, że kolejne tego rodzaju czyny będą kierowane do rozpatrzenia na drodze sądowej. Do kopiowania zbiorów nieograniczony dostęp mają natomiast uczniowie, studenci (wszelkiego rodzaju ćwiczenia, prace magisterskie) oraz inne osoby prywatne do celów naukowych, hobbistycznych i podróżniczych. Dziennikarzy uprasza się o podawanie linku do strony.

Niestety z dniem 1.I.2009 roku strona ta staje się stroną częściowo płatną. Większość podstron nie będzie już aktualizowana, część zostanie zamknięta lub zablokowana. Informacje, które pozostaną w sieci są przeznaczone dla uczniów i studentów. Pozostałe osoby pracujące, a chcące dowiedzieć się więcej szczegółów na dany temat będą otrzymywały odpowiedzi na swoje pytania odpłatnie.

Decyzja ta spowodowana jest masowymi kradzieżami informacji z tej strony przez inne portale internetowe oraz dziennikarzy, którzy zapomnieli już chyba co znaczy etyka dziennikarska i zasady samodzielnego pisania tekstów. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).

SŁUPSK - "Paryż Północy"

Mam to szczęście, że urodziłem się w Słupsku – najpiękniejszym stutysięcznym mieście w Polsce. Nawet nie wyobrażam sobie jakby to było urodzić się w zwykłym mieście… Doceniam to skąd są moje korzenie i jestem z tego powodu bardzo dumny.

Zamierzam podkreślać skąd jestem i będę zadowolony, jeśli ktokolwiek z osób odwiedzających moje strony tematyczne skusi się poczytać o tym mieście więcej.

Słupsk to najmniejsze powierzchniowo stutysięczne miasto w Polsce. Słynie z przepięknych kamieniczek rozsianych po całym Starym Mieście. Ogrom z nich zachował architektoniczne detale stanowiące ich mocne wyróżniki. Wystarczy zadrzeć głowę by podziwiać armię maszkaronów, dat i kolumienek.

Słupsk nazywany jest „Małym Paryżem” lub „Paryżem Północy”. Słynie z miejskich parków, z których jeden Park Kultury i Wypoczynku należy do największych powierzchniowo w Polsce. W innym znajduje się jeden z najstarszych w Polsce kwiatowych datowników. Miasto nazywane jest też „Miastem Pomników” (istnieje nawet pomnik… rybek), „Miastem Butów” lub „Miastem Policjantów”.

Posiada najpiękniejszy neogotycki ratusz w Polsce, najstarszą w Polsce pizzerię, najstarszą w Europie wciąż funkcjonującą windę, największą kolekcję prac Witkacego oraz bogate tradycje funkcjonowania karczm. Mówi się, że osławiona sieć „karczm słupskich” była pierwszą w Polsce siecią restauracji. Do dzisiaj można je wciąż spotkać w dwóch miastach na południu. Lokalnym deserem jest gruszka w czekoladzie.

Słupsk to miasto w którym narodziły się w latach 70-tych tradycje murales. Na wielu słupskich blokach tego okresu nanoszone były wizje lokalnych artystów. Dziś władze miasta próbują powrócić do tych przyzwyczajeń.

Niegdysiejsze pasażerskie lotnisko w Redzikowie jest najbliżej położonym lotniskiem w Europie jeśli chodzi o odległość lotniska od centrum miasta.

Słupsk stoi również autobusami. Od kilkudziesięciu lat słynął z działalności KAPENY która zwana „kliniką autobusów” dokonywała przed 1989 rokiem remontów autobusów z całej Polski. Obecnie zlokalizowana jest w nim fabryka Skanii. Miasto ma również szansę założenia Muzeum Autobusów. W latach 90-tych było jednym z pięciu miast w Polsce posiadającym komunikację trolejbusową.


OFERTA

Osoby wybierające się do Kostaryki mogą zamawiać odpłatne porady dotyczące wyjazdu oraz pakiety informacji na dane trasy przejazdu ze szczegółami geograficzno-historyczno-biologicznymi.

Ci, którzy chcą zaplanować sobie podróże indywidualne mogą zwracać się o pomoc w zakresie doboru hotelu oraz wyboru atrakcji w danym rejonie kraju.

Na specjalne zamówienia sporządzamy trasy podróży i sugerujemy odwiedziny miejsc o których nie można przeczytać w przewodnikach.

Ceny są zróżnicowane i do uzgodnienia poprzez kontakt mailowy.

Szczegóły pod adresem kostaryka1988@poczta.onet.pl


Książka Kostaryka z aktualizacjami

KSIĄŻKA O KOSTARYCE

„Kostaryka” – 302 strony, 324 zdjęcia, 23 mapy (wszystkich prowincji, wszystkich stolic prowincji, fizyczna Kostaryki, fizyczna Ameryki Środkowej, podziału administracyjnego, rozmieszczenia wulkanów, sieci rzecznej, wyspy Kokosowej, rozmieszczenia parków narodowych).

Spis treści

1. Geografia, 2. Klimat, 3. Żywioły, 4. Ludność, 5. Kulinaria, 6. Ekonomia, 7. Archeologia, 8. Historia, 9. Kalendarium, 10. Parki narodowe i rezerwaty, 11. Wyspa Kokosowa, 12. Polska – Kostaryka, 13. Ciekawostki, 14. Prowincje, 15. Miasta, 16. Naj naj naj, 17. Osobistości, 18. Święta, 19. Tajemnice, 20. Dodatek

Ostatni z rozdziałów zawiera informacje praktyczne dla turystów (porady, drogi, wypożyczalnie, kąpiele, owady, autobusy, ubiór, urzędy, telefony, porady celne, bezpieczeństwo, noclegi, restauracje, sklepy z pamiątkami, samoloty, miesiące turystyczne, wjazd i wyjazd, taxi, wędkarstwo, podniebne wyciągi, wymiana pieniędzy, parki narodowe, windsurfing, surfing, prasa, nurkowanie)

14 stron tematycznych: wulkan Arenal 1968, trzęsienie ziemi 1991, Krzysztof Kolumb, Piraci i skarby, Kolej atlantycka, Lasy Kostaryki, Drzewa Kostaryki, Żółwie Kostaryki, Gady Kostaryki, Żaby Kostaryki, Banany Kostaryki, Kawa Kostaryki, Przepisy Kulinarne, Dzielnica Amon.

Książka zawiera szczegółowe informacje o każdej dolinie, wyżynie, nizinie, górze kraju. Ujęte są opisy wszystkich ważniejszych i większych miejscowości, szczegółowe opisy zabytków stolic danych prowincji, detale dotyczące kilkuset potraw Kostaryki, kilkudziesięciu owoców i warzyw, wszystkich rezerwatów i parków narodowych. Przedstawiona jest szczegółowo historia od czasów przedkolumbijskich po dni współczesne z podziałem na wieki i poszczególne lata. Zawiera opis wszystkich wulkanów, symboli narodowych oraz zbiór legend. Całość uzupełniają opisy kilkunastu najsławniejszych postaci kostarykańskich.

Książka jest uzupełnieniem danych ze strony internetowej. Wszystkie dane pochodzą z samodzielnych, kilkudziesięcioletnich badań autora strony. Pozyskiwane były z kostarykańskich archiwów oraz wywiadów ze starszyznami wioskowymi lub miejscowymi historykami. Informacje dotyczące życia w Kostaryce pisane są z autopsji oraz na podstawie obserwacji codziennego życia kilkuset tubylców (różnych klas społecznych, wyznań, zawodów), którzy od 1992 roku są bliskimi znajomymi autora. Część danych pochodzi ze współpracy z poszczególnymi ministerstwami Kostaryki, instytucjami poszczególnych miejscowości oraz placówkami naukowymi.

Informacje w książce nie są powielane na zasadzie kolejnego kopiowania danych z przewodników turystycznych. Większość z nich jest efektem dociekań i poszukiwań autora i nie ma odpowiedników w żadnych innych zagranicznych pozycjach książkowych.

Książka uzupełniona jest wykonanymi w wysokiej rozdzielczości herbem Kostaryki oraz mapą fizyczną.

Szczegóły pod adresem kostaryka1988@poczta.onet.pl

Encyklopedia Kostaryki

"E"-NCYKLOPEDIA

Książka z najbardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi Kostaryki. Stanowi uzupełnienie danych ze strony internetowej oraz książki „Kostaryka”. Jest żywym tworem z wciąż uzupełnianymi i poszerzanymi faktami geograficznymi, historycznymi i biologicznymi.

Każda nowa najdrobniejsza informacja i data dodawane są do ułożonych encyklopedycznie tysięcy haseł dotyczących tego kraju. Hasła pogrupowane są tematycznie w 10 działach. Każdy dział dodatkowo podzielony jest na kilka mniejszych działów w których w każdym osobnym folderze znajdują się opisane hasła.

Większość haseł jest dodanych i nie występuje na stronie internetowej ani w książce „Kostaryka”. Duża cześć pozostałych jest rozwinięta i uzupełniona i szczegóły, które nie mogły być ujęte w poprzednich publikacjach. Hasła w danym folderze ułożone są alfabetycznie.

Zadaniem tej formy przekazu jest skupienie wszystkich danych dotyczących Kostaryki w jednym miejscu bez ograniczeń przestrzennych. Część haseł stale jest dobudowywana, wiele z nich jest tworzonych na zasadzie konstruowania nowych faktów. Niektóre hasła są dopiero w zaczątku, wszystko po to, aby bez względu na formę pozycja ta miała jak najbardziej aktualne wyniki poszukiwań i badań autora. Z biegiem tygodni z ich zalążka powstają rozbudowywane treści.

Pozycja zawiera informacje nigdzie nie publikowane, dotyczące najmniejszych miejscowości w kraju, najmniej znanych faktów historycznych, nieznanych przekazów i legend, specyficznych potraw podług regionów. Ma bardzo dokładnie rozbudowaną część biologiczną z opisanym kilkuset ptaków, gadów, płazów, ryb i roślin. Wiele danych pouzupełnianych jest depeszami informacyjnymi z ostatnich 10 lat.

Stanowi dobre kompendium wiedzy dla osób wybierających się do Kostaryki, pozwala ułożyć sobie trasę wycieczek i rozeznać się w atrakcjach danego regionu. Daje też szansę zobaczyć Kostarykę od kuchni i podoszukiwać się w niej ciekawostek, które nie są ujęte w przewodnikach turystycznych. Dane do haseł gromadzone były przez autora od roku 1988. Są efektem poszukiwań po instytucjach kostarykańskich, ośrodkach naukowych oraz w szczególności są zapisem informacji zaczerpniętych od tysięcy rdzennych mieszkańców, z którymi autor utrzymuje kontakt, a których poznał w 1992 roku poprzez zamieszczenie ogłoszeń w gazetach oraz od roku 1999 roku kiedy rozpoczął rokroczne wyjazdy do Kostaryki. Duża część danych pochodzi również od Kostarykańczyków, którzy wchodzili na obcojęzyczną wersję strony internetowej powstałej w 1998 roku oraz od mieszkańców, którzy kontaktowali się z nim po artykułach prasowych oraz wywiadach radiowo-telewizyjnych (od 2004 roku). Wszystkie hasła tu zgromadzone konsultowane są z mieszkańcami tego kraju.

Do książki dołączone są wykonane w dużej rozdzielczości herby państw Ameryki Środkowej (Belize, Gwatemali, Nikaragui, Panamy, Hondurasu, Salwadoru i Kostaryki) oraz kalendaria wydarzeń 2007 każdego z tych krajów ułożone według miesięcy. Daje to również rozeznanie codziennego życia w każdym z tych państw i pozwala na podjęcie decyzji o wykupieniu wycieczek do sąsiednich miejsc.

Rafał Cezary Piechocińki

Szczegóły pod adresem kostaryka1988@poczta.onet.pl
88429 Księga gości
Forum dyskusyjne

LOGOS TRAVEL
Polecamy naszym zdaniem jedno z trzech najlepszych w Polsce biur podróży Logos Travel z Poznania! Oferują wycieczki do najbardziej egzotycznych a przy tym malo znanych zakatkow świata. Niespotykany profesjonalizm i pasja to ich główne znaki rozpoznawcze.

GRAY LINE
Krokodylowe safari, zwiedzanie koron drzew, wspinaczki do wulkanów Arenal i Irazu, plądrowanie parków Manuel Antonio, Carara i Tortuguero, spływy rwącymi rzekami - to wszystko oferuje w jednodniowych pakietach biuro podróży Gray Line z Kostaryki.
KONKURS
6 kwietnia na stadionie Saprissa w Tibas odbędzie się jednorazowy koncert Carlosa Santany. Wydarzenie jest częścią promocji nowego albumu artysty.

.

.

HEMINGWAY INN
Położony w San Jose, hotel Hemingway Inn zlokalizowany jest w pobliżu muzeów, restauracji, centrów handlowych. Jest jednym z najbardziej obfotografowanych budynków w mieście. Wnętrze wyróżnia się posągami Majów oraz zapachem drzewa różanego.

Zdjęcie
miesiąca
100 lat temu
w KostaryceGaleria kostarykańskiej architektury

Flaga Kostaryki

Kostarykańska mapa z Ministerstwa Turystyki

Mapa KostarykiStrony Rafała Cezarego Piechocińskiego
* Kostaryka od A do Z
* Najpiękniejsza stolica Ameryki Środkowej - San Jose
* Związki kostarykańsko-polskie
* Wulkany Republiki Kostaryki
* Rezerwat Narodowy Hitoy_Cerere
* Banany Kostaryki
* Prezydenci Republiki Kostaryki
* Wulkan Tenorio - najmniej znany wulkan Kostaryki
* Kostaryka - galeria zdjęć
Media - wiadomości z i o Kostaryce
* Z ostatniej chwili
* Artykuły o Kostaryce w prasie
* Zapowiedzi programów telewizyjnych o Kostaryce
* Opisy Kostaryki w czasopismach
* Sport - wyniki Kostaryki w sporcie
* Internet - opisy podróży i reportaże
* La Nacion - dziennik hiszpańsko-języczny (hiszp.)
* The Tico Times - tygodnik anglojęzyczny (ang.)
* Dziennik internetowy Inside Costa Rica (ang.)
więcej

Park Narodowy Guanacaste Szosa z Jaco do Parrita Legwan zielony San Joaguin Katedra w Heredii Szosa w pobliżu Orotina Rio Celeste
Kościół w San Joaquin Rybołów Ogród przykościelny w San Joaquin W pobliżu wulkanu Miravalles Olingo Kawa Karreta na karaibskiej plaży Zabytkowa fasada domu w Heredii Szałas nieopodal Damas
Stara barka Tukan Plaża Esterillos Nieopodal wulkanu Tenorio Prowincja Guanacaste Port Caldera Kolorowa Karreta Dom po drodze do Siquirres Żaba złota Tradycyjna chata w Jaco


Niezbędniki
* Połączenia lotnicze na Kostarykę
* Wizy - wiadomości konsularne
* Przelicznik walut
* Niezbędne i zalecane szczepienia
* NETIA - połączenia na Kostarykę
*Prognoza pogody w San Jose (ang.)
* Obywatelstwo Kostaryki (ang.)
więcej
Instytucje do spraw Kostaryki
* Ambasada Polski w Kostaryce
* Poczta Kostaryki (hiszp.)
* Kostarykański Instytut Elektryczności (hiszp.)
* Ministerstwo Zdrowia (hiszp.)
* Ministerstwo Spraw Zagranicznych (hiszp.)
*Urząd Statystyczny (ang.)
* Instytut Meteorologii (hiszp.)
więcej
Hotele w Kostaryce
* Hotele podług regionów Kostaryki (ang.)
* Rezerwacja hoteli (ang.)
* Hotele w San Jose
* Hotele i ich strony internetowe
* Hotel Santo Tomas (ang.)
* Hotel Heminguay Inn (ang.)
*Hotel Centro Colon (ang.)
* Hotel Del Rey
więcej
Biura podróży i portale turystyczne
* Serwis turystyczny Travel Book
* Konsorcjum Biur Podróży
* Agencja Turystyczna "Kompas"
* kostarykańska firma turystyczna
* Logos Travel
* Portal Ocarina
*Infoweb (informacje o turystyce K-ki) (ang.)
*Oficjalna strona Ministerstwa Turystyki Kostaryki ICT (ang.)
Strony domowe
* Bloq mieszkanki San Lorenzo de Flores
* Wyspa Kokosowa (ang.)
* Granitowe przedkolumbijskie kule (hiszp.)
* Spacer naturalnymi ścieżkami (ang.)
* Kuchnia kostarykańska (ang.)
* Chuck Herwig - Surfowanie po Kostaryce (fr.)
* Rafael Retana i jego bloq (hiszp.)
więcej
Miejsca w Kostaryce
* Casa de la Cultura w Heredii (hiszp.)
*
* O Escazu (ang.)
*
* Centrum Historyczne Heredii (hiszp.)
* Liberia - stolica Guanacaste (ang.)
* Limon - port karaibski (ang.)
więcej
Galerie zdjęć i mapy Kostaryki
* Galeria zdjęć (miasta, natura, wulkany)
* Mapa z powiększanymi prowincjami Kostaryki
* Indeks stron ze zdjęciami Kostaryki (Ticolinks.com)
* Wielka mapa fizyczna Kostaryki
* Zdjęcia kostarykańskich wulkanów
* Galeria starych zdjęć Kostaryki
* Galeria wulkanu Arenal
więcej
Edukacja (szkoły, uniwersytety)
* Uniwersytet Kostaryki (ang.-hiszp.)
* Kostarykański Instytut Technologiczny (ang.-hiszp.)
* Uniwersytet EARTH (ang.)
* Uniwersytet Narodowy) (ang.-hiszp.)
* Kostarykańska Akademia Językowa (hiszp.)
* IPEE - Nauka hiszpańskiego w Kostaryce (ang.)
* Międzynarodowy Uniwersytet Ameryk (ang.)
więcej
Kostarykańskie osobistości
* Przedkolumbijscy mieszkańcy Kostaryki (ang.)
* Strona o artyście Jorge Debravo
* Pierwsze damy Kostaryki (hiszp.)
* Pisarka Carmen Lyra (hiszp.)
* Forum genealogiczne rodzin k-kańskich (ang.)
* Kostaryakńskie kobiety w polityce (ang.)
* Prezydent Oscar Arias Sanchez (ang.)
więcej
Kultura i sztuka Kostaryki
* Ozdobne, malowane pudełka
* Muzeum Narodowe (hiszp.)
* Festiwal Muzyki w Kostaryce (ang.)
* Sztuka Kostaryki (ang.)
* Poezja Kostaryki (hiszp.)
* Historia Dziewicy Morza (Virgen del Mar) (hiszp.)
* Humberto Vargas (kostarykański gitarzysta) (hiszp.)
więcej
Książki i mapy Kostaryki (na sprzedaż)
* Książnica (ang.)
* Wirtualna biblioteka (lista artykułów i książek) (ang.)
* Książki o Kostaryce (ang.)
* Książki i mapy z Puerto Quepos.com (ang.)
* Zamów książkę o Kostaryce (ang.)
* Mapy i książki w ofercie (ang.)
* Przewodniki po Kostaryce (ang.)
więcej
Historia Kostaryki
* Opracowania Wydziału Historii UCR (hiszp.)
* Mity i legendy o Kostaryce (hiszp.)
* Strona z historycznymi zdj. Kostaryki (hiszp.)
* Najważniejsze wydarzenia historyczne K-ki (hiszp.)
* Bardzo szczegółowa historia Kostaryki
* Wydarzenia roku 1948 (ang.)
* Archeologia regionu Golfito
więcej
Listy dyskusyjne i czaty
* Ogólne forum o Kostaryce (ang.)
* Forum Turystyczne (ang.)
* Forum dyskusyjne rejonu Golfito (niem.)
* Photo-Net Forum (ang.)
* Biuletyn Kostaryki (ang.)
* Diario Extra Forum (hiszp.)
* Niemieckie forum o Kostaryce (niem.)
* Forum o kostarykańskiej kawie (hiszp.)
* Forum Kostaryki (hiszp.)
* Indeks czatów o Kostaryce
* Witamy w Avenida Segungo (hiszp.)
* Czat Centralamerica (hiszp.)
więcej
Inne strony o Kostaryce
* Kostaryka, kakao i czekolada (ang.)
* Wynajem samochodów (ang.)
* Parkingi samochodowe w kraju (hiszp.)
* Lista gatunków ptaków Kostaryki.
* Kapsle z kostarykańskich napoi (pol.)
* Kostarykańskie konta internetowe (costarricense.com)
* Federacja Futbolu Narodowego (hiszp.)
* Usługi architektoniczne w Kostaryce (ang./hiszp.)
* Wyszukiwarka o Kostaryce (ang.)
* Symbole narodowe Kostaryki
* Kostarykańskie sosy - strona producenta (ang.)
* Samoloty floty pasażerskiej Kostaryki (ang.)
* Kuchnia Kostaryki
więcej

GEOGRAFIA
PARKI NAR.
HISTORIA
KALENDARIUM
GÓRY
FAU & FLORA
MIASTA
PROWINCJE
SŁAWNI
ŚWIĘTA
KLIMAT
DOLINY
POLITYCY
WYSPY
POTRAWY
SYMBOLE
LEGENDY
PRZYDOMKI
PTAKI
SSAKI
Mapa prowincji KostarykiWYBORY PREZYDENCKIE 2010
7.II.2010 roku w Kostaryce odbyły się wybory prezydenckie, które po raz pierwszy w historii tego kraju wygrała kobieta – Laura Chinchilla. Reprezentuje ona Partię Wyzwolenia Narodowego (PLN). Zdobyła 46,8% głosów, co pozwoliło jej na zwycięstwo już w pierwszej turze wyborów (warunkiem było zdobycie przynajmniej 40% poparcia). Jej główny rywal Otton Solis otrzxymał 25,1% głosów, a trzecie miejsce zajął Otto Guevara (20,9%). Uprawnionych do głosowania było 1.975.744 Ticos, z czego 42% to osoby w przedziale wiekowym 18-24 lata. Głosy oddawano w 6.617 komisjach wyborczych. Frekwencja wyniosła około 70%.

LAURA CHINCHILLA urodziła się 28.III.1959 roku w San Jose. Laura Chichilla W 1977 roku ukończyła politologię na Uniwersytecie Kostaryki. W 1986 doktorat z polityki państwowej na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. W latach 1996-1998 była pierwszą kobietą Ministrem Bezpieczeństwa. W okresie 2006-2009 wiceprezydentem w rządzie Oscara Ariasa. Kostaryka to jedyny kraj Ameryki Łacińskiej, w którym od 60 lat wybory następują demokratycznie i bez incydentów.

Rekordy

Po wyborach 2010, Kostaryka szczyci się największą liczbą kobiet w historii swojego parlamentu (23 na 57 członków). 4 lata temu wynik ten wynosił 38%. Już w 2002 roku, Kostaryka zajmowała pierwsze na świecie pod tym względem.

Statystyki

W 2004 roku ogółem 42643 cudzoziemców zawróconych zostało na granicy oraz portach przyjazdowych do Kostaryki. Większość z nich stanowili Nikaraguańczycy, a także mieszkańcy Panamy i Kolumbii.


.
Park Narodowy Rincon de la Vieja W pobliżu Escazu Tapir Rezerwat Narodowy Curu Szosa do Esparza Dzielnica Amon w San Jose Żaba strzałkowa Trzcina cukrowa Domy adobe w Barva Park Narodowy Cahuita
W pobliżu Santa Ana Pawk Park Narodowy Corcovado Stare domy w Parrita Erupcja wulkanu Arenal Arenal Wyspa Kokosowa Cysterna w San Rafael de Oreamuno Santo Domingo Plaża Portete Tradycyjny statek rybacki w Puntarenas
Półwysep Nicoya Krokodyle W pobliżu rzeki Matina Kościół w Naranjo Drewniany dom po stronie karaibskiej Koliber Kordyliera Centralna Las palmowy w pobliżu ujścia rzeki Estrella Plantacja palm w Parrita Zatoka Salinas
W pobliżu Lotniska Międzynarodowego Juan Santamaria Wybrzeże Karaibskie Wulkan Arenal Wulkan Irazu Prom w Limon Muzeum Jadeitów Zbiorniki wodne w Puntarenas Koledż de las Senoritas w San Jose Gunnera
Katedra w Cartago Rezerwat Biologiczny Carara Nowoczesny biurowiec w San Jose Kościół w Santa Barbara Agawa w Laguna de Fraijanes Targ Drewniane domy po stronie karaibskiej Kapucynka Drzewo narodowe Kolorowy autobus  Multimedia/Interactive
UWAGA kolekcjonerzy!!!
Wszyscy którzy zbierają znaczki, pocztówki lub karty telefoniczne i chcieliby mieć w swej kolekcji z Kostaryki, prosimy nam o tym napisać. Możę będziemy w stanie pomóc.
NIE DZIAŁA LINK?
Może się zdarzyć i się zdarzy że któryś z linków nie będzie aktualny. Prosimy o informowanie nas o tym. To znacznie usprawni nasza współpracę! :-)

POLECANE LINKI
Tutaj odszukać można linki do innych stron całkowiocie poświęconych danemu krajowi, które naszym zdaniem są godne uwagi.


.
.
.
.

.


HOTEL SANTO TOMAS
Hotel Santo Tomas położony jest w najbardziej zabytkowej dzielnicy San Jose - Barrio Amon. Od dziewięciu sezonów jest rekomendowany przez Lonely Planet. Zajmuje stary wiktoriański budynek przypominający wyglądem dawny dom na plantacji kawy. Wyróżnia się bardzo miłą i fachową obsługą.

Palmy Park Narodowy Las Baulas Katedra w Cartago Kościół w Orosi Palmy w Parku Narodowym Manuel Antonio Kanały Tortuguero Wyspa Uvita Pomnik ex-prezydenta Daniela Odubera Quirosa
Motyl Tukan Ara oliwkowa Rio Reventazon Krokodyle Palma w Upala Skały Kordyliera Tilaran Park Narodowy Tapanti Park Narodowy Manuel Antonio Plaża Dominical
Zakręt w pobliżu wodospadu La Paz Wewnątrz lasu w pobliżu Laguna de Fraijanes Wnętrze lasu deszczowego koło Puerto Viejo de Sarapiqui Wodospad Mieszkańcy Cahuita Kościół w Grecia Mercado Central w San Jose Jeleń wirgiński Uliczni sprzedawcy w San Jose Stary autobus w Sarchi Park Narodowy Santa Rosa

Google
Search WWW przeszukuj kostaryka.org


Informacje zgromadzone zostały przez: Rafała Cezarego Piechocińskiego
Ostatnia modyfikacja: 20 styczeń 2009
SŁUPSK

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania, jeżeli chcecie coś skomentować, jeżeli chcecie zasugerować nowy link, lub zgłosić wszelkie problemy przy posługiwaniu się tą stroną, proszę piszcie pod adres: kostaryka1988@poczta.onet.pl