KONTAKT
follow me on facebook






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
SARCHI

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.


Miasteczko położone na północny zachód od Alajueli. Sławne jest z wyrobu dwukołowych, drewnianych wozów lokalnie zwanych carretami. Mieszkańcy prowadzą kilka prywatnych fabryk, w których wykonywane są i malowane poszczególne ich elementy (przy wykorzystaniu tradycyjnych kwiatowych i geometrycznych wzorów). Popularnym produktami miasteczka są także miniatury carret - zabawek, meble oraz puzzle. W Plaza de Artesania na południu oraz Mercado de Artesania na północy miasta znajduje się skupisko sklepów z pamiątkami oraz restauracje. Oferowane są skóry, biżuteria, ceramika, sandały, szachownice i rzeźby. Na pobliskim wzgórzu wzniesiony jest mały dwuwieżowy kościół. Wybudowany w 1949 roku delikatnymi ozdobami fasady przypomina urodzinowe ciasto. Na jednej z jego bocznych wież namalowane jest koło od carrety. Druga znana jest z drewnianych, przedstawiających sceny biblijne frezów. Na skwerze głównym stoi kiosk w którym znajduje się carreta. Obok ustawiona jest tablica poświęcona Juanowi Carlosowi oraz księżnej Zofii (pary królewskiej Hiszpanii).

To opis hasła w wersji skróconej, bez korekty oraz z nieuaktualnionymi danymi. Wersja aktualna hasła tylko na zasadzie kontaktu z autorem. Obostrzenia na skutek wykradania danych i podpisywania ich fikcyjnymi źródłami.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński