KONTAKT
follow me on facebook






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
CERRO CHIRRIPO GRANDE

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.


Najwyższy szczyt w kraju (3.819 m.n.p.m.). Ze względu na występowanie dookoła około 30 polodowcowych jezior nazwa oznacza „miejsce wiecznej wody”. Zlokalizowany jest na granicy dwóch prowincji: Limon i Puntarenas, w Kordylierze Talamanca. Ogranicza od południa małą dolinę Morrenas. Wchodzi w skład P. N. Chirripo. Jego najwyższy punkt nazywany jest „la Aguja” – „igła”. W 1904 roku jako pierwszy zdobył go ksiądz Augustin Blessing. (Dalsze ekspedycje miały miejsce w latach 1905, 1913, 1915, 1920, 1932, 1942). W 1976 roku gigantyczny pożar strawił 9.000 ha formacji paramo.

To opis hasła w wersji skróconej, bez korekty oraz z nieuaktualnionymi danymi. Wersja aktualna hasła tylko na zasadzie kontaktu z autorem. Obostrzenia na skutek wykradania danych i podpisywania ich fikcyjnymi źródłami.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński