KONTAKT
follow me on facebook






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
CURRIDABAT

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.


Satelitarna, rezydencjonalna miejscowość na wschód od San Jose. Jej nazwa jest przeistoczonym hiszpańskim określeniem kacyka („curriaba”). W czasie konkwisty była jednym z trzech największych indiańskich osiedli. Znajduje się tam zaprojektowany przez Teodorico Quirosa neoklasyczny, jednonawowy kościół z dwoma bocznymi wieżami połączonymi ze sobą przez bardzo ozdobną arkadową attykę oraz całkiem dużych rozmiarów kopułą w tyle. Znajduje się tam targ rzemieślniczo-artystyczny oferujący wyroby z całej Ameryki Łacińskiej (ceramikę i meble z Salwadoru, srebrną biżuterię z Kolumbii i Nikaragui, szachy i witrażowe ozdoby z Hondurasu, wiklinowe kosze Indian Bri Bri).

To opis hasła w wersji skróconej, bez korekty oraz z nieuaktualnionymi danymi. Wersja aktualna hasła tylko na zasadzie kontaktu z autorem. Obostrzenia na skutek wykradania danych i podpisywania ich fikcyjnymi źródłami.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński