KONTAKT
follow me on facebook


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

MARIANY SĄ WŚRÓD NAS

Mariany są wśród nas

Jeśli będziecie Państwo podróżować szosą nr 6 na odcinku Słupsk – Sianów to przejeżdżając przez wioskę Malechowo nagle za zakrętem ukażą się Państwu na skarpie ustawione jak do apelu wojskowe ciężarówki, armaty i inne sprzęty militarne. To Fort Marian w którym prowadzone jest Muzeum. W jego skład wchodzi 145 pojazdów wojskowych. Prócz nich prezentowane są tam samochody specjalistyczne (walce, karetki, autobusy, wozy straży pożarnej oraz policyjne).

Fort i Muzeum prowadzi Marian Laskowski. Człowiek który dla nas którzy mu pomagają jest ikoną fajnych życiowych zasad. On uczy nas szacunku do historii, do tego co niby jest już bezużyteczne i przeminęło. Pokazuje, że by coś osiągnąć nie są najważniejsze pieniądze, ale zasady i uczciwość. Szczerość w tym co się robi i przeświadczenie, że jeśli będzie się wierzyć w marzenia to nawet jeśli się nie spełnią, zawsze pozostanie satysfakcja że zrobiło się wszystko by spróbować.

Tacy ludzie inspirują i są filarami dającymi poczucie bezpieczeństwa. Może być tak sobie, a zawsze pozostanie wiedza, że mimo to są ludzie którzy są kolorowi i optymistyczni. Tacy którzy dają energię do życia i wiarę w ideały. Nie chodzi li tylko o nasze pojazdy i Muzeum, ale o to by rozglądać się dookoła bo prócz tego, że jako podopieczni Mariana nauczeni jesteśmy zauważać szczegóły dookoła nas, (cieszyć się życiem i każdą chwilą) to dodatkowo mamy jeszcze świadomość, że takich Marianów jest trochę na świecie. Trzeba umieć wyszukiwać ich z tłumu ale też dbać by nie zakłócać im ich ideałów, nie zniechęcać i nie rzucać kłód pod nogi. Tyczy się to wszystkich ludzi którzy robią coś dla idei i dla społeczności.

Marian poprzez swoją pasję nauczył nas jeszcze większego szacunku do ludzi, zwłaszcza ze starszych pokoleń i tego, że jeśli coś jest z innej dekady to nie znaczy że było gorsze. Dzięki niemu pamiętamy, że każdy z nas przesuwa się po taśmie życia i kiedyś sami będziemy w grupie która niby powinna być już na bocznicy wydarzeń. Im szybciej zrozumiemy zmienność życia tym kiedyś łatwiej będzie nam być spełnionymi ludźmi ;-)

Życzymy Państwu jak najwięcej takich Marianów na Waszej drodze, którzy będą Was zmuszać do refleksji i zaciekawiać. Oczywiście zapraszamy do naszego Muzeum ;-)

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński