KONTAKT
follow me on facebook


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

TRZECH MARZYCIELI

Trzech marzycieli

Dzisiaj chcemy Państwu zarekomendować filmik https://www.youtube.com/watch?v=oLCYexCvPcw

przedstawiający trzech marzycieli, którzy poświęcili swoje życie na swoje prywatne muzea. Jednego z nich znamy osobiście. Chodzi o Artura Lemańskiego który od lat ratuje stare autobusy. Wiele lat temu kupił dom na wiosce by mieć miejsce na chowanie przed palnikiem dawnych autokarów. To przykład człowieka który poświęcił się dla idei. Dla jednych będzie wariatem i Piotrusiem Panem, ale przecież każdy żyje jak chce i każdy sam wypełnia sobie karty swojego życia tak jak czuje. Gdyby nie tacy jak on i jego dwóch kolegów z filmiku, nic nie przetrwałoby dla przyszłych pokoleń. Muszą być ludzie którzy dokumentują i chronią przeszłość przed przyszłością.

W zagrodzie tego człowieka znajduje się ponad 40 autobusów i innych pojazdów z epoki PRL. To dzięki niemu Bydgoszcz jest dzisiaj miastem z bodaj najlepiej zachowanymi historycznymi autobusami w Polsce. Dzięki niemu Bydgoszczanie mogą jeździć specjalnymi liniami z zabytkowymi autobusami. I co najważniejsze nie robi tego dla rywalizacji. To bardzo skromny człowiek.

Kiedy przebywa się w pobliżu takich ludzi to życie staje się inne, bo w ich świecie nie są ważne pieniądze, splendory i stanowiska. Przy ludziach ich pokroju można sobie przypomnieć, że wszyscy jesteśmy tacy sami i nie jest ważne czy ktoś jest dyrektorem, kierowcą czy bezrobotnym. Wszyscy tak samo czujemy i chcemy być szczęśliwi, każdy na swój sposób.

Bycie znajomym takich ludzi często uczy szacunku do innych oraz sprawia, że można zastanowić się nad własnym życiem i taśmą na której przesuwamy się do przodu. Można na niej jechać i martwić się kiedy się skończy, a można siedzieć i w międzyczasie rozglądać się na boki podziwiając to co mijamy.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński