KONTAKT
follow me on facebook


Położenie geograficzne
Wyspy
Półwyspy
Pasma górskie
Doliny
Niziny
Trzęsienia ziemi
Jeziora
Związki polsko-dominikańskie
Ludność
Szkolnictwo
Opieka zdrowotna
Religia
Rząd
Klimat
Rzeki
Archeologia
Kultura
Język
Policja
Ekonomia
Surowce
Transport

Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KULTURA DOMINIKANY

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


Marenque

Narodowe rytmy. Muzyka, którą słychać wszędzie, w każdym zakątku wyspy. Śpiewają ją ludzie w autobusie. W trzecim tygodniu lipca w Santo Domingo odbywa się festiwal marengue.

Karnawały

Karnawały w Dominikanie odbywają się w lutym, w każdą sobotę i niedzielę z kulminacją w okolicach 27.II (dzień niepodległości). Początki obchodów karnawałowych sięgają połowy XVI wieku, ale wiele z tradycji zaczerpniętych zostało od tubylczych Indian. Do dzisiaj malowane są ciała uczestnikó, przywdziewane maski oraz robione sztuczne tatuaże. Podczas karnawału w prowincjach wschodnich, częstym elementem przewodnim są motywy diabła. Przebrani mieszkańcy mają gwizdki i jest to najbardziej charakterystyczne dla tych prowincji, w których przeważa hodowla bydła. Najsławniejszymi karnawałami w kraju są te w miastach Vega (Karnawał Vegano), Bonao, Santiago i w Santo Domingo.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński